Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία  (Αναγνώστηκε 3555 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MyCunia

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 326
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 05, 2015, 02:27:15 μμ »
συμφωνώ με kristina, κάπως έτσι έχω προσπαθήσει και εγώ να....συνετίσω τους επισκέπτες του προφίλ μου για να μην έχουμε παρατράγουδα με τα μηνύματα, αλλά δεν.....

..συμφωνας ...αλλα ..."εκδρομη" δεν ηρθες !!!! (...ΕΧΑΣΕΣ !!!)  :hahahaha:

Αποσυνδεδεμένος vegetaff

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 1280
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 163
  • -Έλαβε: 234
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 05, 2015, 04:16:17 μμ »
Οσον αφορα τις φωτο σου κριστινα η οπως σε λενε δεν διευκρινισες αν ειναι δικες σου η οχι και διαλεγοντας αυτες θα ηταν ευκολο καποιος να νομιζει οτι ειναι δικα σου τα ποδια.
Φυσικα υπαρχουν καπου στον πλανητη και μερικοι με μονοψηφιο i.q. που δεν ξερουν τι εστι google image search.
Δευτερον εισαι σε ενα σαιτ που οπως μονη σου περιεγραψες τοσο ομορφα με 10 γκομενες ενεργα μελη (εννοω αυτες που οντως μπαινουν τακτικα και ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι γυναικες) και μερικες εκατονταδες ψωλαραιοι a.k.a. αρχιδοκαμπος.
Συνεπως και καποιοι θα ακολουθουν ενα ''καποιο'' savoir vivre στο πως θα προσεγγισουν μια γυναικα.
Αλλοι ειναι εδω μεσα για τα lelια.
Αλλοι για να πουλανε τα χεσμενα τους περιοδοβρακα και φυσικα καποιοι αλλοι (μεγαλο ποσοστο) που δεν θα προλαβεις να βαλεις φυλλο ''γυναικα''στην περιγραφη του προφιλ σου και θα εχει γεμισει το inbox σου με ''ko0kla kane mai add eimai aquarela.''
Το να παραπονιεσαι σε ενα ανδροκρατουμενο φορουμ (και δεν το λεω με την φαλλοκρατικη εννοια ουτε κανενα ιχνος μισογυνισμου η σοβινισμου) για καποιους που εψηναν να δουν την φατσα σου η να σε καυλαντισουν μεσω skype ειναι ατοπο.
Δηλαδη τι περιμενες?
Βεβαια ισως να κανω και εγω λαθος που απαιτω να γνωριζεις αλλα προ 5 και 6 χρονων που ημουν ηδη μελος το κλιμα ηταν πολυ πιο ομορφο.Λιγοτεροι χρηστες, οχι ψευτικα προφιλ, οχι διαχειριση του φραπε και της ειρωνιας μεσω προειδοποιητικων μηνυματων, λιγοι τσακωμοι, ακομα λιγοτεροι κρετινοι που μπηκαν εδω μεσα για να γαμησουν οτι ειχε μεινει αγαμητο στο φορουμ αυτο και φτασαμε σε μια φαση που ενα ολοκληρο forum την παιζει (κυριολεκτικα και μεταφορικα) με τα uploads του Lucky, του serr, του elen, του sf11, του tigianno και λιγοστων ακομα.
Πετυχες το σαιτ στην χειροτερη δυνατη περιοδο, με πολυ κοσμο που δεν θα σεβαστει τιποτα απο οσα του λες (ειτε με ομορφο ειτε με ασχημο τροπο) και που θα θελει μονο να περασει το δικο του.
Μπορει που σου μιλαω τωρα να εισαι ψευτικο προφιλ, μπορει να εισαι αντρας, μπορει γυναικα, μπορει να εισαι digimon...δεν με αφορα.
Υπαρχει διαχειριση να ασχοληθει (γελανε καποιοι) με τετοια ζητηματα.
Οποτε αν θες οντως την ηρεμια σου εδω μεσα, βρε 2-3 κοπελες που ειναι μετρημενες οι κυριλε, βρες και 5-6 αγορια να τους εχεις στις επαφες σου στο προφιλ σου στο GF και να μιλας με λιγους και καλους.
Αν ανοιξεις εδω γενικα παρε-δωσε με οποιον να ναι θα ξενερωσεις, θα εκνευριστεις, θα γραψεις ενα ποστ παραπονων και εγω θα ειμαι αναγκασμενος να σου απαντησω με ακομα μεγαλυτερο ποστ αναλυτικα που θα την εχεις πατησει διοτι εχω πολυ ελευθερο χρονο στα χερια μου και ο καφες δεν τελειωνει.
Φιλικα ολα αυτα, μιας και ο τροπος γραφης μου συχνα παρεξηγειται απο μονοψηφια i.q. που προανεφερα, και κοιτα να κανεις τον χαβαλε σου και την καλοπεραση σου με λιγους και καλους.
Ειδαλλως ΕΣΥ θα περασεις ασχημα και το λεω μετα λυπης μου.

Αποσυνδεδεμένος kneel

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 5466
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 11429
  • -Έλαβε: 2340
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 05, 2015, 05:17:08 μμ »
Kαι να μην μας εμπαιζεις οπως εκανες χθες !

Αποσυνδεδεμένος Kristina

  • Νέος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 0
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 05, 2015, 05:26:17 μμ »
Kαι να μην μας εμπαιζεις οπως εκανες χθες !
Με συγχωρείς kneel

Αποσυνδεδεμένος aeriko

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 528
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 6
  • -Έλαβε: 8
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 05, 2015, 06:21:34 μμ »
το γεγονος οτι δεν διευκρινησε αν οι φωτο ειναι δικες της ´η οχι ειναι εμπαιγμος; καινουργιος κανονας του φορουμ ειναι παλι αυτος; γιατι με βαση αυτη τη λογικη οι περισσοτεροι εδω μεσα αλληλοεμπαιζονται! γενικα μιλαω για να μη παρεξηγηθω! σιγουρια υπαρχει μονο γίαυτους που δεν εχουν δημοσιευσει καμμια φωτο!!!

Αποσυνδεδεμένος MyCunia

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 326
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 05, 2015, 06:24:56 μμ »
σιγουρια υπαρχει μονο γίαυτους που δεν εχουν δημοσιευσει καμμια φωτο!!!

..ετσι συντροφε ..

οπως ελεγε κι ο παππους μου ..

"μαλακιες δεν κανουν μονο οσοι ειναι   ...μεσα στο χωμα" !!!

Αποσυνδεδεμένος Fetish_Ina aka Afrodyte

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 17
  • -Έλαβε: 46
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 05, 2015, 07:12:41 μμ »
εγω τι να πω δλδ??
και μου τις κλεβουν και βαζουν απο πανω το ονομα τους...................... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Νυχτοπούλι

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 26
  • -Έλαβε: 18
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 05, 2015, 07:34:27 μμ »
Μπορείς να βάλεις υδατογράφημα με το όνομά σου που να μη βγαίνει.
Ποτέ δεν σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο στόχος.

Αποσυνδεδεμένος mfs656

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 368
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 40
  • -Έλαβε: 36
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 05, 2015, 07:48:01 μμ »
αφού συμφωνήσω απολύτως με τον vegetaff, ότι δλδ πριν 5-6 χρόνια το κλίμα ήταν πολύ πιό όμορφο
και επικρατούσε μεγαλύτερη ευγένεια και διακριτικότητα στο φόρουμ, πιστεύω ότι οι (όντως λίγες) γυναίκες του φόρουμ πρέπει να βάλουν τους κανόνες και αν πράγματι ενοχλούνται από χυδαία μηνύματα, ή σχόλια, που δυστυχώς, έχουν γίνει πολλά, να το λένε και να μπλοκάρουν τους..."ασυγκράτητους" ;)
...μου΄γνεφε η καρδιά,πάρε μυρωδιά
το λάδι εδώ πως καίγεται,και ζήσε το ταξίδι...

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1253
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 26
  • -Έλαβε: 104
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 05, 2015, 07:55:35 μμ »
αφού συμφωνήσω απολύτως με τον vegetaff, ότι δλδ πριν 5-6 χρόνια το κλίμα ήταν πολύ πιό όμορφο
και επικρατούσε μεγαλύτερη ευγένεια και διακριτικότητα στο φόρουμ, πιστεύω ότι οι (όντως λίγες) γυναίκες του φόρουμ πρέπει να βάλουν τους κανόνες και αν πράγματι ενοχλούνται από χυδαία μηνύματα, ή σχόλια, που δυστυχώς, έχουν γίνει πολλά, να το λένε και να μπλοκάρουν τους..."ασυγκράτητους" ;)
Άντε να δούμε μήπως και γίνει κάποια αλλαγή εδώ γιατί έχουμε γίνει λες και είμαστε φυλακές...μόνο άνδρες!

Αποσυνδεδεμένος vegetaff

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 1280
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 163
  • -Έλαβε: 234
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 06, 2015, 12:24:54 πμ »
Ενα ενα αν τα παρουμε φιλοι μου, οι φωτο δεν ειναι δικες της.
Δεν ισχυριστηκε ποτε βεβαι οτι ηταν αλλα δεν το αρνηθηκε.
Δεν ειπε ψεματα, πιο πολυ ειναι σαν να ειπε την μιση αληθεια.
Το φορουμ για να γινει καλυτερο θελει δουλεια.
Δεν γινεται με μια προταση απο μερους μου η οποιουδηποτε αλλου.
Πρεπει να υπαρχουν σαφεστατες ανταποκρισεις σε ψευτικα προφιλ, τυπους που μπαινουν για να κανου χαβαλε κ.λ.π.
Θα μου πειτε εγω ποσες φορες εχω τσακωθει?
Απειρες...το παραδεχομαι...αλλα παντα με προκληση απο καποιον.
Ποτε απο μονος μου.
Καποτε ξεβρακωναμε 1 ψευτικο προφιλ τον μηνα και μας βαπτιζαν θεους και την τελευταια φορα που το εκαναν και εδειξα το site απο το οποιο ηταν κλεμμενες οι φωτο μου ειπαν οτι βγαζω στην φορα στοιχεια και με απειλουσαν διαδυκτιακα.
Γελαω ακομα με το ανορθογραφο συστημα ταχα μου και δηθεν ''αυτοματοποιημενης απαντησης''.
Αυτα ομως τα εχουμε λυσει πιστευω.
Μπαινω σπανια και δεν τρωω στην μαπα κανεναν και δεν με τρωει και εμενα κανενας αλλος με την σειρα του.
Οσον αφορα το ζητημα που θιγει η κοπελα (μην ξεφευγω και απο το τοπικ συζητησης) ειναι αυτο που ειπα.
Το να ερχεται μια κοπελα αυτη την περιοδο στο φορουμ και να προσπαθει να δικτυωθει εδω μεσα ειναι αθλος.
Αρχικα βλεπω φιλους που εχει 2 μερες εδω μεσα και κοντευει να ξεπερασει οσους εχουμε στο fb.
Την εκαναν add ολοι οι καυλανταραιοι και μεσα σε αυτους ενω υπαρχουν κυριλε παιδια που τα ''γνωριζω'' τοσοι αλλοι τι???
Δεν θα παιζει ενας καφρος, η καποιος μαλακας, η καποιος καυλαντης?
Αυτο ειναι κατι που τερατωθηκε σιγα σιγα.
Δωθηκαν τα καταλληλα πατηματα και ο καθενας εδω μεσα στελνει ανεξελεγκτα μηνυματα σε ατομα που μπορει να εχουν ξεκαθαρισει οτι δεν θελουν cyber-sex η να δειξουν προσωπο και ο ενδιαφερομενος να επιμενει με τροπους ενοχλητικους.
Ανδροκρατουμενο ειναι το site οπως λεω παραπανω αλλα οφειλουμε να ενημερωνουμε οσοι θελουμε το εκαστοτε μελος για την τρεχουσα κατασταση του φορουμ.
Δεν μπορει η κοπελα να ξερει οτι εδω μεσα θα δει περισσοτερους μαλακες απ οσα ειναι τα Uruk Hai της Mordor.
Τεσπα.
Απο εμενα μια καληνυχτα για τωρα (και πολυ το ψωλαρα σημερα εδω μεσα) και να περασετε καλα οτι κανετε.
Εγω θα παιξω GTA V και θα ελπιζω για να εισακουστουν οι παρακλησεις που κανουμε.
Για τον φιλτατο kneel δεν ξερω τι μπορει να παιχτηκε αλλα πιστευω πως οτι εκανε η κοπελα το εκανε γιατι θεωρησε ασφαλες μεσα στην αγνοια της να κανει το οποιοδηποτε ''παιχνιδι'' με καποιον χωρις να ξερει τριτογενεις παραγοντες που επηρρεαζουν την ολη εμπειρια των χρηστων εδω μεσα.
#agapimonoremounia απο εμενα λοιπον και καλο υπολοιπο οσοι την βγαλετε εδω η οπουδηποτε αλλου.

Υ.Γ.
Μην μου την πεσει κανεις για οσα γραφω και μου ριξουν παλι ban/σιγη/καυστικο οξυ η εμπολα.
Αυτα πιστευω, τα λεω ευγενικα, οποιος θελει τα ασπαζεται η οχι αλλα τα υποστηριζω στο 100% και δεν αλλαζω αποψη για ορισμενα θεματα...
 :wave:

Αποσυνδεδεμένος giorgos

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2318
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 142
  • -Έλαβε: 256
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 06, 2015, 12:39:40 πμ »

Υ.Γ.
Μην μου την πεσει κανεις για οσα γραφω και μου ριξουν παλι ban/σιγη/καυστικο οξυ η εμπολα.

 :wave:

στρατηγε μου ξεχασες τα πυρηνικα..... :lol: :lol: :lol:

εγκρινω και επαυξανω ομως σε οτι λες..... :thumbsup1: :thumbsup1: :thumbsup1:
"Poison never came from such a sweetness"
W.Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 3
  • -Έλαβε: 10
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 06, 2015, 09:08:18 πμ »
εγω τι να πω δλδ??
και μου τις κλεβουν και βαζουν απο πανω το ονομα τους...................... :wall:
tο ονομα τους το βαζουν...τις υπηρεσιες σου τις παρεχουν? δεν.....
Δωσαμε χρονια στην ζωη μας κ δεν δωσαμε ζωη στα χρονια μας....

Αποσυνδεδεμένος Erhabi

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 22
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 06, 2015, 10:02:39 πμ »
Οσον αφορα τις φωτο σου κριστινα η οπως σε λενε δεν διευκρινισες αν ειναι δικες σου η οχι και διαλεγοντας αυτες θα ηταν ευκολο καποιος να νομιζει οτι ειναι δικα σου τα ποδια.
Φυσικα υπαρχουν καπου στον πλανητη και μερικοι με μονοψηφιο i.q. που δεν ξερουν τι εστι google image search.
Δευτερον εισαι σε ενα σαιτ που οπως μονη σου περιεγραψες τοσο ομορφα με 10 γκομενες ενεργα μελη (εννοω αυτες που οντως μπαινουν τακτικα και ειναι επιβεβαιωμενο οτι ειναι γυναικες) και μερικες εκατονταδες ψωλαραιοι a.k.a. αρχιδοκαμπος.
Συνεπως και καποιοι θα ακολουθουν ενα ''καποιο'' savoir vivre στο πως θα προσεγγισουν μια γυναικα.
Αλλοι ειναι εδω μεσα για τα lelια.
Αλλοι για να πουλανε τα χεσμενα τους περιοδοβρακα και φυσικα καποιοι αλλοι (μεγαλο ποσοστο) που δεν θα προλαβεις να βαλεις φυλλο ''γυναικα''στην περιγραφη του προφιλ σου και θα εχει γεμισει το inbox σου με ''ko0kla kane mai add eimai aquarela.''
Το να παραπονιεσαι σε ενα ανδροκρατουμενο φορουμ (και δεν το λεω με την φαλλοκρατικη εννοια ουτε κανενα ιχνος μισογυνισμου η σοβινισμου) για καποιους που εψηναν να δουν την φατσα σου η να σε καυλαντισουν μεσω skype ειναι ατοπο.
Δηλαδη τι περιμενες?
Βεβαια ισως να κανω και εγω λαθος που απαιτω να γνωριζεις αλλα προ 5 και 6 χρονων που ημουν ηδη μελος το κλιμα ηταν πολυ πιο ομορφο.Λιγοτεροι χρηστες, οχι ψευτικα προφιλ, οχι διαχειριση του φραπε και της ειρωνιας μεσω προειδοποιητικων μηνυματων, λιγοι τσακωμοι, ακομα λιγοτεροι κρετινοι που μπηκαν εδω μεσα για να γαμησουν οτι ειχε μεινει αγαμητο στο φορουμ αυτο και φτασαμε σε μια φαση που ενα ολοκληρο forum την παιζει (κυριολεκτικα και μεταφορικα) με τα uploads του Lucky, του serr, του elen, του sf11, του tigianno και λιγοστων ακομα.
Πετυχες το σαιτ στην χειροτερη δυνατη περιοδο, με πολυ κοσμο που δεν θα σεβαστει τιποτα απο οσα του λες (ειτε με ομορφο ειτε με ασχημο τροπο) και που θα θελει μονο να περασει το δικο του.
Μπορει που σου μιλαω τωρα να εισαι ψευτικο προφιλ, μπορει να εισαι αντρας, μπορει γυναικα, μπορει να εισαι digimon...δεν με αφορα.
Υπαρχει διαχειριση να ασχοληθει (γελανε καποιοι) με τετοια ζητηματα.
Οποτε αν θες οντως την ηρεμια σου εδω μεσα, βρε 2-3 κοπελες που ειναι μετρημενες οι κυριλε, βρες και 5-6 αγορια να τους εχεις στις επαφες σου στο προφιλ σου στο GF και να μιλας με λιγους και καλους.
Αν ανοιξεις εδω γενικα παρε-δωσε με οποιον να ναι θα ξενερωσεις, θα εκνευριστεις, θα γραψεις ενα ποστ παραπονων και εγω θα ειμαι αναγκασμενος να σου απαντησω με ακομα μεγαλυτερο ποστ αναλυτικα που θα την εχεις πατησει διοτι εχω πολυ ελευθερο χρονο στα χερια μου και ο καφες δεν τελειωνει.
Φιλικα ολα αυτα, μιας και ο τροπος γραφης μου συχνα παρεξηγειται απο μονοψηφια i.q. που προανεφερα, και κοιτα να κανεις τον χαβαλε σου και την καλοπεραση σου με λιγους και καλους.
Ειδαλλως ΕΣΥ θα περασεις ασχημα και το λεω μετα λυπης μου.
respect
τα είπες όλα .....
τον σκλαβογεωργο γιατι τον ξεχασες 8)

Αποσυνδεδεμένος Giorgaros

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 3427
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 63
Απ: Μηνύματα απο αντρικά μέλη σε γυναικεία
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 06, 2015, 11:14:35 πμ »
Να γράψω κι εγώ την προσωπική μου άποψη, υποθέτοντας ότι μπορεί να σας ενδιαφέρει και να προσφέρει κάποια τροφή για προβληματισμό πάνω στο θέμα.

Καταρχήν, μπαίνοντας εδώ μέσα οφείλουμε όλοι να είμαστε υποψιασμένοι ότι ο άλλος (ή "η άλλη", πάντα έτσι θα το εννοώ στο εξής) μπορεί να μην είναι αυτό που φαίνεται. Και, ειδικά για τις γυναίκες, μπορεί να μην είναι καν γυναίκα. Μπορεί, επίσης, να είναι παντρεμένη, μπορεί να ανεβάζει φωτογραφίες άλλων, μπορεί να είναι επαγγελματίας (αυτές τουλάχιστον είναι πιο ευθείες), μπορεί, μπορεί ... Ηθικά δε δικαιούται να κάνει τα περισσότερα από αυτά, όμως αυτό είναι συζητήσιμο και υποκειμενικό.

Οι γυναίκες θα πρέπει επίσης να γνωρίζουν ότι οι άνρδες που μπαίνουν εδώ μέσα το κάνουν για να καυλώσουν ή να γαμήσουν. Επίσης, κάποιοι ίσως να μη διακρίνονται από ιδιαίτερα αξιοπρέπή συμπεριφορά, ακόμα και στην προσωπική τους ζωή, εκεί δηλαδή που το πληκτρολόγιο δεν τους παρέχει την ασφάλεια της ανωνυμίας. Μπορεί επίσης να έχουν ψυχολογικά προβλήματα, χώρια που οι βιασμοί δεν είναι και τόσο ασυνηθιστοι ...

Όταν μια γυναίκα μπαίνει εδώ και ανεβάζει φωτογραφίες (κυρίως αν είναι και δικες της) το κάνει για να τραβήξει την προσοχή και να ξεκινήσει την καυλάντα. Τα υπόλοιπα είναι κολοκύθια τούμπανα και ιστορίες του μουνιού. Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να φερεται αναξιοπρεπώς αλλά αφενός αυτό είναι υποκειμενικό αφετέρου όταν κουνάμε την ουρίτσα μας οφείλουμε κι εμείς να γνωρίζουμε ότι αυτό μπορεί να προσελκύσει και "ανεπιθύμητη προσοχή". Ειδικά σε ένα χώρο φετιχιστών που ο καθένας μπαίνει για να καυλώσει κι εμείς του δίνουμε την αντίστοιχη τροφή. Προσοχή, λοιπόν, εκατέρωθεν.

Κάτι ακόμα : όταν μπαίνετε στο Skype για να τον παίξετε, να γνωρίζετε ότι κάποιος (με πιο ύποπτο το πρόσωπο στην άλλη άκρη της γραμμής) μπορεί να σας "φιλμάρει" με κάποια από τις αμέτρητες εφαρμογές που υπάρχουν δωρέαν στο ίντερνετ. Το ίδιο συμβαίνει και εκτός Skype, π.χ. όταν επισκέπτεστε τσοντοσάιτ. Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε λάπτοπ (που πάντα έχει κάμερα) ή υπολογιστή με κάμερα.

Επίσης : στα φόρα του εξωτερικού συνηθίζεται να μπαίνουν ως χρήστριες κοπέλες που πληρώνονται από το φόρουμ προκειμένου να τραβούν ενδιαφέρον των ανδρών "για να κινείται το πράγμα". Κάτι σαν κράχτες. Σε μη φετιχιστικά φόρα τη δουλειά αυτη την κάνουν κάποιοι αντίστοιχοι "ψέυτικοι" λογαριασμοί, δημιουργώντας ξεκατινιάσματα κλπ.

Αυτό είναι εύκολο να εντοπιστεί, π.χ. όταν ο λογαριασμός έχει 3 μηνύματα και όλα βάζουν φυτίλι σε μια συζήτηση, όταν κάποιοι χρήστες εξαφανίζονται και αμέσως στη θεση τους φυτρώνουν άλλοι που κάνουν ακριβώς το ίδιο κλπ.

Στο GF φυσικά δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο και, κατά συνέπεια, μάλλον είμαστε τυχεροί από αυτή την άποψη. Αλλιώς η έννοια της προσοχής θα έπρεπε να επεκτείνεται και σε αυτή την κατεύθυνση.

Εν τέλει, νομίζω ότι το κλειδί είναι να κάνουμε το δικό μας παιχνίδι, να κρατάμε τη δική μας θέση και αξιοπρέπεια και να επιλέγουμε εμείς τι μας κάνει και τι όχι. Ούτε υποχρεωτικό είναι να έχουν όλα την έγκρισή μας ούτε όμως μας αναγκάζει και κανένας. Μήπως και στην "πραγματική" ζωή μπορούμε να ξέρουμε τι είναι ο άλλος και αν είναι ηθικός ή όχι ; Και αν μπορούσαμε να το ξέρουμε, σίγουρα έχουμε το ανάστημα να το κρίνουμε ; Κ.ο.κ.

Προσοχή λοιπόν και καλή τυχη ...