Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Ψηφοφορία

Ποιά είναι η γνώμη σας για την έκτρωση?

Υπέρ σε κάθε περίπτωση
Κατά σε κάθε περίπτωση
Υπέρ σε ειδικές περιπτώσεις (π.χ. βιασμός)

Αποστολέας Θέμα: Έκτρωση  (Αναγνώστηκε 2764 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Adraktos

  • Κ.Α.Β.Λ.Ι. Κόμμα Αγανακτισμένων Βιοπαλαιστών Λόγω Ιδεολογίας
  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 11
  • -Έλαβε: 19
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 01:57:59 πμ »
Grind mafia είμαστε ακριβώς της ίδιας άποψης  ;)

Αποσυνδεδεμένος GF_Chris

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1516
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 1
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 02:12:44 πμ »
 Υπερ σε ειδικές περιπτώσεις.

 Σαφώς και θα πρέπει να παίρνονται οι απαραίτητες προφυλάξεις για να μην γίνει κάποιο ατύχημα, αλλά αλήθεια ένα παιδάκι είναι ατύχημα ή κάτι μοναδικό; Όπως είπε και κάποιος προηγουμένως ένα μοναδικό σπερματοζωάριο γοωιμοποιεί ένα οάριο για να δημιουργήσουν ΖΩΗ πόσο ανεύθυνη είναι η στάση των μελλοντικών γονιών απέναντι σε αυτή τη ζωή αν αποφασίσουν να το ρίξουν; Ο έρωτας και η γονιμοποίηση είναι πράξη θεική δεν έχουν το δικαίωμα οι γονείς και ο γιατρός να το παίξουν θεοι, δεν έχουν το δικαίωμα να το κάνουν απέναντι στη ζωή που οι ίδιοι δημιούργησαν...

 Για τον μόνο λόγο που θα συμφωνούσα με την έτρωση θα ηταν για λόγους υγείας ή λόγω βιασμού. Στο κάτω κάτω αν δεν έχουν χρήματα να το μεγαλώσουν ή είναι μικροί σε ηλικία ας γεννηθεί το παιδί και ας το δώσουν σε ίδρυμα τόσες άτεκνες οικογένειες υπάρχουν. Δεν είμαι θρήσκος αλλά θεωρώ την έκτρωση αμαρτία με την έννοια της ύβρις απέναντι στο θαύμα της ζωής.

Αποσυνδεδεμένος suckmykiss

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ...to feet or not to feet!!
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1755
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 29
  • -Έλαβε: 63
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 05:08:05 πμ »
Suckmykiss αυτή είναι η λογική ενός σόφρωνα ανθρώπου που σέβεται την ανθρώπινη ζωή είτε είναι σε εμβρυακό στάδιο είτε όχι αλλά αντί να κρίνεις μήπως θα ήταν προτιμότερο να μας πείς και τη δική σου??
Συγνώμη κιόλας που η λογική "είμαι Έλληνας γαμιάς και θα γαμήσω όπως και να έχει" δεν με αντιπροσωπέυει και σκέφτομαι ταυτόχρονα και την υγεία της κοπέλας μου αφού μην ξεχνάμε οτι η έκτρωση μπορεί να αφήσει και στείρα μια γυναίκα με το παραμικρό λάθος....


αν προσεξες σχολιασα ενα μερος των οσων λες και δεν ειχε σχεση καθαρα με το θεμα της εκτρωσης.Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη σου στο οτι φταιει η γυναικα περισσοτερο.αν θες μου το εξηγεις!ασε που στην παραπανω παραθεση δειχνεις να πιστευεις οτι φταιει περισσοτερο ο αντρας ο γαμιας κλπ. αποφασισε επιτελους ποιος φταιει περισσοτερο απο τους δυο!!!   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Adraktos

  • Κ.Α.Β.Λ.Ι. Κόμμα Αγανακτισμένων Βιοπαλαιστών Λόγω Ιδεολογίας
  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 11
  • -Έλαβε: 19
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 11:09:24 πμ »
Δεν σχολίασες ενα μέρος αλλά μια πρόταση.....
Ωραία λοιπόν θα ρίξω υπότιτλους....
Είπα οτι δεν με αντιπροσωπέυει η λογική του Έλληνα γαμιά που κακώς μερικές φορές ασπάζεται ηθελημένα η όχι μια γυναίκα μέσα σε μια σχέση....
Κοινώς αν έχω αυτή τη λογική μπορεί κάλλιστα η εκάστοτε γυναίκα που θα έχω δίπλα μου να κλείσει τα πόδια της αν δεν υπάρχει προφύλαξη,και σαν υποψήφια μάνα θα έπρεπε να σέβεται την ανθρώπινη ζωή περισσότερο απο τον καθένα....
Αν όχι τη δική της τουλάχιστον του επόμενου φουκαρά που μπορεί να τον κολλήσει κανένα αφροδίσιο...

GF_chris αυτά ακριβώς είπα κι εγω αλλά δύσκολα γίνονται κατανοητά....Δυστυχώς....

Αποσυνδεδεμένος ΓΥΝΑΙΚΑ(MelinaFemale)

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • on the way to paradise!...zu fuss!!
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 0
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 12:45:09 μμ »
ψήφισα υπέρ σε κάθε περίπτωση....γιατί απλά δεν υπάρχει η απάντηση που να λέει υπέρ στην περίπτωση προβλήματος συμβίωσης των υποψήφιων γονέων κ/ή προβλημάτων υγείας των ιδίων ή/κ του παιδιού....

πέρα από θρησκεία κ φιλοσοφία...πρακτικά τις περισότερες φορές φέρνουμε στον κόσμο παιδιά που με μαθηματική ακρίβεια 8α μείνουν στο έλεος του Θεού κ της κοινωνίας....παιδιά χωρίς κ τους 2 γονείς ή με τον ένα γεμάτο προβλήματα, παιδιά που είναι καταδικασμένα στην ανέχεια, παιδιά σε ιδρύματα που δεν είναι σίγουρο αν κ πότε θα δοθούν σε ανάδοχες οικογένειες κ παιδιά που κληρονομούν ψυχικά νοσήματα(είναι γνωστό ότι ΟΛΑ τα ψυχικά νοσήματα κληρονομούνται)....

Οφείλει η κάθε γυναίκα να προστατεύεται κ από τυχόν εγκυμοσύνη κ από γυναικολογικές ασθένειες/αφροδίσια κλπ..Η γυναίκα έχει πρωταρχικά την ευθύνη κύησης,γέννας, ανατροφής, μόρφωσης, συμπαράστασης στο παιδί της σε όλες τις ηλικίες του...

άντρες κ γυναίκες έχοντας ο καθένας μερτικό ευθυνών οφείλουν να αυτοπροστατεύονται κ να σέβονται τη ζωή κ την υγεία του άλλου...
μονογαμία κ προστασία είναι η διαχρονική συνταγή... κ όχι έκτρωση για πλάκα...(προβλέπειν κ προλαμβάνειν...κατά την αρχαϊζουσα!)  :-*

Αποσυνδεδεμένος suckmykiss

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ...to feet or not to feet!!
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1755
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 29
  • -Έλαβε: 63
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2008, 06:13:05 μμ »
Παράθεση
Είπα οτι δεν με αντιπροσωπέυει η λογική του Έλληνα γαμιά που κακώς μερικές φορές ασπάζεται ηθελημένα η όχι μια γυναίκα μέσα σε μια σχέση....

Καλα εσυ οποια θεια εβρισκες στο περασμα σου ηθελες να την καρφωσεις,και τωρα λες δεν σε αντιπροσωπευει κλπ κλπ? περιεργα πραγματα!!

Αληθεια σε ολα αυτα τα οργια που εχεις λαβει μερος με θειες μπαρμπαδες φιλες νυφες και παει λεγοντας
δε νομιζω να ξεχασες ποτε το σκουφακι σου? καλα τα οργια και οι φαντασιωσεις αλλα πανω απο ολα ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!!

antonistns

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 05:23:37 πμ »
κληρονομούν ψυχικά νοσήματα(είναι γνωστό ότι ΟΛΑ τα ψυχικά νοσήματα κληρονομούνται)....


Ολα?? Οχι βεβαια! Σε καμια περιπτωση!

Αποσυνδεδεμένος Adraktos

  • Κ.Α.Β.Λ.Ι. Κόμμα Αγανακτισμένων Βιοπαλαιστών Λόγω Ιδεολογίας
  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 11
  • -Έλαβε: 19
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 03:40:46 μμ »
Suck το ενα είναι τελείως διαφορετικό με το άλλο....
Η όρεξη για σέξ που έχω είναι τεράστια,όταν βρώ κάτι και μου κάτσει εννοείται οτι θα το "πνίξω",και δεν νομίζω να είναι καθένας της αντίθετης άποψης και γνώμης όλοι έτσι λειτουργούμε.....
Η λογική του Έλληνα γαμιά που προανέφερα βασιζόταν στο "εγώ θα γαμήσω με η χωρίς καπότα" οχι γενικώς στο θέλω να κάνω σέξ....
Επομένως που είδες το περίεργο???
Το σκουφάκι δεν το ξεχνάω ποτέ,πόσο μάλλον όταν έκανα τα όργια όπως λές,για μένα είμαι πάντα σίγουρος το προφυλακτικό το φοράω επειδή δεν είμαι για τους άλλους ;)......
Μελινάκι θα συμφωνήσω με antonisth και θα προσθέσω οτι τα ψυχολογικά νοσήματα δεν τα κληρονομείς τα αποκτάς.....
Σε αυτό παίζει μεγάλο ρόλο ο περιβάλλοντας χώρος τον οποίο μεγαλώνεις,δηλαδή αν οι γονείς έχουν ψυχολογικά προβλήματα λογικό είναι να κονομήσει και το παιδί μερικά αφού θα μεγαλώνει μαζί τους....

Αποσυνδεδεμένος suckmykiss

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ...to feet or not to feet!!
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1755
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 29
  • -Έλαβε: 63
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 04:25:29 μμ »
Δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο!!

οποιος καταλαβε, καταλαβε!!

Αποσυνδεδεμένος ΓΥΝΑΙΚΑ(MelinaFemale)

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • on the way to paradise!...zu fuss!!
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 0
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 08:19:39 μμ »
suck.... ΜΟΝΟ σε κληρονομικότητα οφείλονται κ πουθενά αλλού....από μακρινό ή κοντινό συγγενή....ποτέ δεν αποκτώνται στα καλά καθούμενα αν δεν υπάρχει προδιάθεση κ ρώτα όποιον νευρολόγο/ψυχίατρο θέλεις! κ ενοείται κ από "κάψιμο" του εγκεφάλου από διάφορες ουσίες...  :-*

Αποσυνδεδεμένος suckmykiss

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ...to feet or not to feet!!
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1755
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 29
  • -Έλαβε: 63
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 08:32:27 μμ »
μια χαρα τα λες melina αλλα γιατι τα λες σε μενα εγω δεν σε αμφισβητησα καθολου....

Αποσυνδεδεμένος ΓΥΝΑΙΚΑ(MelinaFemale)

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • on the way to paradise!...zu fuss!!
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 0
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 08:47:00 μμ »
χαχαχα! ναι..... sorry!!! Adraktos....  :-*

antonistns

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 09:00:49 μμ »
Μελλινα εγω σε αμφισβητησα και θα σου πω αμεσως γιατι...Καταρχας, δεν θελω να μπερδεδυεις την γεννετικη προδιαθεση με την κληρονομικοτητα.Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.
2ον Ορισμενες ψυχικες ασθενιες εχει αποδειχτει πολυ προσφατα, οτι οφειλονται σε καποιες ''ζωντανες'' πρωτεινες που ονομαζονται πριονια (prions) και οι οποιες οταν εισελθουν στον οργανισμο, εχουν την ιδιοτητα να τροποποιουν αλλες πρωτεινες μεταξυ των οποιων και καποιες υπευθυνες για την δομη των εγκεφαλικων κυτταρων η αλλες που ρυθμιζουν την εκριση αλλων ουσιων που ελενχουν τον χαρακτηρα, την θεληση κτλ.
Και για να μην νομιζεις οτι λεω αερολογιες, σε ενημερωνω οτι η περιβοητη νοσος των τρελων αγελαδων (σπογκωδης εγκεφαλοπαθεια) οφειλεται σε  τεραστιο ποσοστο στα πριονια.
Για ολα αυτα που προκαλουνται απο τα πριονια δεν υπαρχει καποια γεννετικη προδιαθεση, η μεταλλαξη σε γονιδια.Συνδιασμος μπορει να υπαρξει φυσικα, μεταξυ μεταλλαξης και δρασης πριονιων, αλλα οσο ''αυτονομα'' μπορει να δρασει  η μεταλλαξη,τοσο αυτονομα μπορει να δρασει και το πριονιο.
Ολα αυτα στα αναφερω για να καταλαβεις οτι ΔΕΝ ειναι ολα κληρονομικα οπως τα λες!

Οσο για τον adraktos εαν θελει μπορει να σου αποδειξει με δικα του επιχειρ. τις δικες του αποψεις, περι μη αποκλειστικης γονιδιακης τρελας.


Υ.Γ   Φυσικα και η πλειοψηφια των ''τρελων'' εχουν προελθει απο μεταλλαγμενο dna.Αλλα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις οπως λανθασμενα πιστευες...Δεν σε κατηγορω για κατι.Απλα το αναφερω για να μαθεις και την αλλη περιπτωση

Αποσυνδεδεμένος ΓΥΝΑΙΚΑ(MelinaFemale)

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • on the way to paradise!...zu fuss!!
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 0
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 10:46:07 μμ »
antonis ας μην υπεισέλθουμε καλύτερα σε τόσες ιατρικές λεπτομέρειες...προφανώς αναφέρεσαι στις εκκρίσεις του εγκεφάλου που διαφοροποιούνται στα 2 ημισφαίρια...κ προκαλείται η μανιοκατάθλιψη (άσχετο με την σχιζοφρένεια, ενώ αντιμετωπίζεται με συνδιασμό ίδιων φαρμάκων...)που τα τελευταία χρόνια φρίζει... κ πάλι εδώ ελέγχεται η κληρονομικότητα....το θέμα διατροφής δεν έχει ακόμα αποδειχ8εί πέραν της διατροφικής αλυσίδας που μας οδηγεί κάπου..όπως σωστά ανέφερες...

τεσπα...το θέμα είναι πριν κρατήσουμε 1 παιδί να τα ψάξουμε όλα μα όλα (πρακτικά, ηθικά, κοινωνικά, υγεία)κ μετά να προχωρήσουμε θετικά ή αρνητικά....
καλού κακού...σκουφάκι κ στα....ποδαράκια...(χωρίς βέβαια να ξεχάσετε κ το υπόλοιπο σώμα... ;))χεχεχε  :-*

antonistns

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Έκτρωση
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2008, 11:06:24 μμ »
Οχι. Δεν αναφερομαι εκει.Τα πριονια ειναι κατι μεταξυ ιου και πρωτεινης(στο πολυ πολυ περιπου), δεν ενσωματωνονται στο dna αλλα επιρρεαζουν απευθειας τις πρωτεινες! Ειναι πολυ προσφατο ευρημα και γι αυτο οι πληροφοριες ειναι καπως μπερδεμενες.Η πηγη εισοδου τους στον οργανισμο δεν ειναι  μονο μεσω της διατροφης, το παραδειγμα με τις αγελαδες ειναι μεμονομενο και πολυ πιθανο να ειναι και η εξαιρεση στον κανονα (ως προς το πως εισερχονται).Τελως παντων αυτο ειναι ενα καθαρα θεμα γεννετικης και πρεπει να εχεις ασχοληθει αρκετα για να το γνωριζεις εις βαθος (αλλωστε και εγω τα επιφανιακα αναφερω, δεν ρισκαρω να πω κατι λαθος λογο τις ασαφειας που επικρατει προσ το παρον)
Φυσικα το θεμα μας ειναι η εκτρωση και την θεση μου την εχω παραθεσει στη προηγουμενη σελιδα.Για οτι θες να διευκρινησω εδω ειμαι, αλλωστε κουβεντα κανουμε.