Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Γδύσε την με τα Λόγια  (Αναγνώστηκε 510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Afroditi

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Η ...της Αταξίας
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2640
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 6
  • -Έλαβε: 2
Γδύσε την με τα Λόγια
« στις: Νοεμβρίου 27, 2008, 05:42:39 μμ »
Οι συζητήσεις μαζί της δεν ξέρεις πού θα καταλήξουν. Απόφυγε τις παγίδες και οδήγησέ την εκεί που θες εσύ. Η τελευταία λέξη είναι δική σου.

Η Deborah Tannen, Ph.D., στο βιβλίο You Just Don't Understand αναλύει σε τι οφείλεται το χάσμα στην επικοινωνία αντρών και γυναικών. Μεταξύ άλλων αναφέρει: «Εχει εξασκηθεί σ' αυτό. Το κάνει σε όλη τη ζωή της και το απολαμβάνει. Εσύ δεν είσαι εξοικειωμένος. Δεν το διασκεδάζεις και νιώθεις ότι είναι το αδύναμο σημείο σου». Είναι σαν να εξετάζεσαι σε άγνωστο θέμα. Για να σε βοηθήσω, θα σου πω τα SOS. Εξι θέματα που πρέπει να προσέξεις πώς θα απαντήσεις για να περάσεις στο επόμενο στάδιο: αυτό της πρακτικής.

Γρήγορο Τσεκάπ
Εκείνη ρωτάει: «Με πόσες έχεις πάει;»
Εσύ απαντάς: «Με σαράντα δύο».
Ποιο είναι το λάθος: Δεν σε ρώτησε πόσες φορές έχει πάρει πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός για να βιαστείς να δείξεις ότι ξέρεις. Αυτό που ήθελε ήταν να αποκλείσει το ενδεχόμενο να έχεις κολλήσει κάποιο αφροδίσιο. Τώρα, αγαπητέ κύριε Γκουσγκούνη, δεν πρόκειται να ξεχάσει ποτέ τον αριθμό που αβασάνιστα ξεστόμισες. Θα επανέρχεται σε κάθε ευκαιρία.
Τι έπρεπε να πεις: «Δεν θα έμπαινα ποτέ στη λογική να μετρήσω. Πάντως, αν ανησυχείς για αρρώστιες, οι εξετάσεις που έκανα τον περασμένο μήνα (της λες πότε έχεις κάνει) έδειξαν ότι είμαι απολύτως υγιής. Παρόλα αυτά, αν αγχώνεσαι, δεν έχω καμία αντίρρηση να ξανακλείσω αύριο κιόλας ραντεβού». Η απάντησή σου πρέπει να είναι καθησυχαστική και ξεκάθαρη. Οσο πιο ασφαλή την κάνεις να νιώσει τόσο καλύτερο θα είναι το σεξ. Μην προσπαθήσεις να αποφύγεις τη συζήτηση. «Είναι από εκείνα τα θέματα, που πρέπει να φύγουν από τη μέση για να απολαύσετε το σεξ» λέει η Logan Levkoff, σεξολόγος και συγγραφέας του Third Base Ain't What It Used To Be.

Συλλαμβάνεσαι
Εκείνη ρωτάει: «Δεν έφερες προφυλακτικά;»
Εσύ απαντάς: «Δεν θα 'ταν καλύτερα να παίρνεις χάπι;»
Ποιο είναι το λάθος: Εσύ το λες με ευθύτητα και ειλικρίνεια. Εκείνη το λέει με ανευθυνότητα κι εγωισμό. Ακόμα κι αν έχει πάρει προφυλάξεις, δεν πρόκειται να σου το πει. Το πρωί δεν θα σας βρει γυμνούς, αλλά τσακωμένους.
Τι έπρεπε να πεις: «Απολαμβάνεις το σεξ όταν φοράω προφυλακτικό;». Το πιο πιθανό είναι να σου πει ότι προτιμά τη φυσική αίσθηση του δέρματος, αλλά έτσι νιώθει μεγαλύτερη ασφάλεια. Συμφώνησε μαζί της χωρίς να επιμείνεις για κάτι. Μην περιμένεις να σου κουνήσει με ύφος το κουτάκι με τα χάπια και να σου πει ν' αποχαιρετίσεις για πάντα το λάτεξ. Θα χρειαστεί να δοκιμάσετε διάφορες μάρκες προφυλακτικών και να το συζητήσετε ξανά και ξανά μέχρι να το αποφασίσει.

Χωρίς πυξίδα
Εκείνη ρωτάει: «Πού πάει αυτή η σχέση;»
Εσύ απαντάς: «Πάρ' το αλλιώς, γιατί θα κουνάς το μαντίλι».
Ποιο είναι το λάθος: Πιστεύεις ότι θέλει να σε τυλίξει. Εχεις πειστεί ότι κοιμάται και ξυπνάει με τον καημό να ακούσει από το στοματάκι σου την πρόταση που θα αλλάξει τη ζωή της. Δεν έχεις καταλάβει ότι προσπαθεί να τσεκάρει αν την έχεις πάρει στα σοβαρά. Τώρα κάτσε να μαζέψεις τα γυαλιά από το πάτωμα - ευτυχώς που δεν σε πήρε το τασάκι.
Τι έπρεπε να πεις: «Μπορούμε να το συζητήσουμε μια μέρα που θα είμαι πιο χαλαρός; Το Σάββατο;». Δείξε ότι θέλεις πράγματι χρόνο για να σκεφτείς πώς βλέπεις τη σχέση σας. Η Janet Surrey, Ph.D., μία από τους συγγραφείς του We Have To Talk, σε συμβουλεύει να της πεις ό,τι σκέφτεσαι και ό,τι σε προβληματίζει. Δεν περιμένει να έχεις απάντηση για το καθετί. Θέλει όμως να σε βάλει στη διαδικασία να σκεφτείς. Αν τη θεωρείς τελειωμένη υπόθεση, καλύτερα να της το πεις εξαρχής. Για να σε ρωτάει είναι προετοιμασμένη για κάθε απάντηση.

Αποπλάνηση τώρα
Εκείνη ρωτάει: «Μωρό μου, απόψε θέλω να κάνουμε μόνο αγκαλίτσες».
Εσύ απαντάς: «Αναρωτιέμαι αν έχεις ποτέ διάθεση για σεξ μαζί μου».
Ποιο είναι το λάθος: Αυτές είναι σκέψεις που ποτέ, μα ποτέ, δεν πρέπει να πεις φωναχτά. Η Surrey σε συμβουλεύει να μη δώσεις την εντύπωση ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για το σεξ, ακόμα κι αν ισχύει αυτό. Τα λόγια σου θα τη βάλουν σε θέση άμυνας και θα την κάνουν να παγώσει ακόμα περισσότερο απέναντί σου.
Τι έπρεπε να πεις: «Να σου κάνω καλύτερα ένα μασάζ;». Το πιθανότερο είναι να καταλάβει το κίνητρό σου. Θα εκτιμήσει όμως το γεγονός ότι βάζεις την ευχαρίστησή της πάνω από τη δική σου. Στην περίπτωση που είναι όντως εξαντλημένη, άσε τη να κοιμηθεί στην αγκαλιά σου, όπως σου ζήτησε. Το πρωινό είναι δικό σου. Ξύπνα τη με φιλιά και χάδια σε όλο το σώμα της. Οι ορμόνες της θα καθορίσουν τη συνέχεια. Προβλέπεται οι νύχτες αγκαλιάς να γίνουν το καλύτερό σου.

Κολλημένη με το shopping
Εκείνη ρωτάει: «Σου αρέσουν τα καινούργια παπούτσια μου;»
Εσύ απαντάς: «Χρειαζόσουν πράγματι παπούτσια;»
Ποιο είναι το λάθος: Ασφαλώς και δεν τα χρειαζόταν. Θέλεις να μου πεις ότι εσύ δεν μπορούσες να ζήσεις χωρίς το καινούργιο Pro Evolution; Το αγόρασες όμως κι, εν πάση περιπτώσει, ζήτησε τη γνώμη σου.
Τι έπρεπε να πεις: «Νομίζω ότι σου πηγαίνουν πολύ». Μετά μπορείς με τρόπο να της θυμίσεις ότι είχατε συμφωνήσει να μαζέψετε λεφτά για τις διακοπές σας. Αν δεν έχετε τέτοιους κοινούς στόχους, είναι καλή ευκαιρία να θέσετε. Η Sharon Epperson, συγγραφέας του The Big Payoff, υποστηρίζει ότι αυτοί οι καβγάδες δεν γίνονται καθαρά για το οικονομικό. Το καλύτερο, λέει, είναι να κάνετε έναν μικρό προϋπολογισμό στην αρχή κάθε μήνα. Φρόντισε μόνο να περιλαμβάνει αγορές -που σας κάνουν να χαίρεστε σαν μικρά παιδιά- και να είσαι λιγάκι γενναιόδωρος στο κομμάτι που δικαιούται εκείνη. Οι γυναίκες βρίσκουν σέξι τους large τύπους.

Μοναξιά μου όλα
Εκείνη ρωτάει: «Χρειάζομαι λίγο χώρο»
Εσύ απαντάς: «Α, κατάλαβα. Να περνάς καλά»
Ποιο είναι το λάθος: Δεν σου είπε να χωρίσετε. Λίγο χρόνο με τον εαυτό της ζήτησε. Ασε που μπορεί και να το είπε για να δει πώς θα αντιδράσεις. Μη σκεφτείς ότι παίζει μαζί σου. Εχει κι αυτή τις ανασφάλειές της. Αν το βάλεις στα πόδια έτσι, την έχασες.
Τι έπρεπε να πεις: «Μην ανησυχείς. Μπορείς να έχεις όσο χώρο χρειάζεσαι». Μία εβδομάδα της δίνω για να διαπιστώσει ότι της λείπεις και ότι δεν αντέχει μακριά σου. Εκμεταλλεύσου αυτό το διάστημα για να σκεφτείς κι εσύ αν σε καλύπτει αυτή η σχέση κι αν βλέπεις κοινό μέλλον. Η Surrey σου προτείνει να καταγράψεις τις σκέψεις σου. Αν δεις ότι αργεί να επικοινωνήσει μαζί σου, στείλ' της ένα γράμμα ή ένα e-mail και περίγραψέ της πώς νιώθεις. Είναι πολύ πιο εύκολο όταν δεν την κοιτάς. Δεν ξέρω αν θα βρεθεί ξανά στην αγκαλιά σου. Σίγουρα, όμως, θα καταλάβει ότι νοιάζεσαι πραγματικά γι' αυτήν και θα της αρέσει να κάνεις εσύ την πρώτη κίνηση για επανασύνδεση.

menshealth.gr
Σαν αεράκι .....

Αποσυνδεδεμένος Υάκινθος

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟ.Κ.Ε
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 6718
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 13
  • -Έλαβε: 453
Απ: Γδύσε την με τα Λόγια
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 27, 2008, 05:53:59 μμ »
Tι θα απαντούσα κατα σειρά

α) Πολύ αδιάκριτη σε βρίσκω
β) Μωρό μου, απόψε θέλω να κάνουμε μόνο αγκαλίτσες
γ) Θα ήθελα να σου απαντήσω αλλα δεν είμαι μάγος
δ) Κι εγώ μωράκι μου, νοιώθω πτώμα σήμερα
ε) Να δώ το τακούνι και θα σου πώ
στ) Αγάπη μου το ίδιο ακριβώς σκεπτόμουνα να σου πώ

 :p ;D ;D
"I think of myself as an intelligent, sensitive human being with the soul of a clown which always forces me to blow it at the most important moments"

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself"

Αποσυνδεδεμένος Afroditi

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Η ...της Αταξίας
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2640
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 6
  • -Έλαβε: 2
Απ: Γδύσε την με τα Λόγια
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 27, 2008, 06:14:26 μμ »
 :thumbsup1:
Σαν αεράκι .....

Αποσυνδεδεμένος Υάκινθος

  • *GF Pervert*
  • *****
  • ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟ.Κ.Ε
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 6718
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 13
  • -Έλαβε: 453
Απ: Γδύσε την με τα Λόγια
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 27, 2008, 06:15:20 μμ »
Φλύαρη γυναίκα :p
"I think of myself as an intelligent, sensitive human being with the soul of a clown which always forces me to blow it at the most important moments"

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself"

Αποσυνδεδεμένος Sabbathian

  • Προχωρημένος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 0
Απ: Γδύσε την με τα Λόγια
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 30, 2008, 12:17:10 πμ »

Εκείνη ρωτάει: «Σου αρέσουν τα καινούργια παπούτσια μου;»



Εσύ απαντάς:«Εννοείται αγάπη μου,αλλά ας δούμε τι έχουν μέσα!!»
Γιά σένα είμαι άθεος,γιά τον Θεό όμως είμαι αντιπολίτευση!!
Α ρε Κολόμβε γαμώ την περιέργειά σου.....
Ψωμί,παιδεία και πόδια γυναικεία  ©G.F.Army