Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Ρεκορ Γκινες  (Αναγνώστηκε 373 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Pain_Mistress

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Ρεκορ Γκινες
« στις: Ιανουαρίου 12, 2009, 05:04:29 μμ »
Η ΙΣΤΟΡΙΑ..


Για περισσότερο από μισό αιώνα, το βιβλίο Γκίνες έχει ταυτίσει το όνομά του με κάθε είδους ρεκόρ.
Ανθρώπινα επιτεύγματα και «θαύματα» της φύσης απ’ όλο τον κόσμο καταγράφονται κάθε χρόνο, αφού προηγουμένως διαπιστωθεί η γνησιότητά τους.
Η πρώτη έκδοση του βιβλίου κυκλοφόρησε το 1955.
Η ιδέα για τη δημιουργία του, τέθηκε για πρώτη φορά στη μπυραρία «Γκίνες» του Δουβλίνου, απ’ όπου πήρε και το όνομά του.
Το θέμα της συζήτησης εκείνη τη βραδιά μεταξύ των θαμώνων ήταν το κυνήγι.
Όταν τέθηκε το ερώτημα «ποιο είναι το πιο γρήγορο θήραμα», διαπιστώθηκε ότι κανένα από τα βιβλία αναφοράς της εποχής δεν περιείχε την απάντηση.


 
Το θέμα ανέλαβαν να ερευνήσουν δύο δίδυμοι, ο Ρος και ο Νόρις Μακ Γουάιρτερ, διακεκριμένοι βρετανοί αθλητές και δημοσιογράφοι, που εκείνη την περίοδο δούλευαν για ένα λονδρέζικο γραφείο ερευνών.
Η απάντηση, μαζί με πολλές άλλες ανάλογων ερωτημάτων, αποτέλεσαν το υλικό για το νέο βιβλίο τους.
Οι πωλήσεις του ξεπέρασαν κάθε προσδοκία κι έτσι ακολούθησαν αρκετές επανεκδόσεις.
Τελικά, καθιερώθηκε να κυκλοφορεί μια αναθεωρημένη έκδοση κάθε Οκτώβριο, ώστε να συμπίπτει και με τη χριστουγεννιάτικη αγορά.
Σήμερα, το ίδιο το βιβλίο Γκίνες κατέχει δύο μοναδικά ρεκόρ…

Έχει καταγραφεί στις δικές του σελίδες ως το βιβλίο με τις περισσότερες πωλήσεις σ’ όλο τον κόσμο, αλλά και ως αυτό που το κλέβουν περισσότερο από τις αγγλικές βιβλιοθήκες.








Pain_Mistress

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Ρεκορ Γκινες
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 12, 2009, 05:35:53 μμ »
                          ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΡΕΚΟΡ ΓΚΙΝΕΣ 

Η πορνοστάρ και μοντέλο Maxi Mounds έχει και πάλι το παγκόσμιο ρεκόρ για το μεγαλύτερο τεχνητό στήθος.
Η Maxi πήρε το ρεκόρ το 2005 όταν το στήθος της είχε διαστάσεις 36ΜΜΜ.

                         

Αλλά τώρα η πορνοστάρ μεγάλωσε το στήθος της με μία νέα μέθοδο στην απίστευτη διάσταση των 156ΜΜΜ!
Ετσι καμία προς το παρόν δεν μπορεί να απειλήσει το ρεκόρ της Maxi.
 
"Τελικά μου είπαν ότι είχα κερδίσει το ρεκόρ. Μου έστειλαν την επίσημη πιστοποίηση και τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Ξέρω ότι δεν θα έχω τον τίτλο για πάντα αλλά είμαι χαρούμενη που βοήθησα για να δημιουργηθεί αυτή η κατηγορία στα ρεκόρ. Υποθέτω ότι έκανα το χρέος μου απέναντι στην ιστορία."

Αποσυνδεδεμένος Μagic..

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Δασκαλος ΠΟΚΕ.
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 5816
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 159
  • -Έλαβε: 160
Απ: Ρεκορ Γκινες
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 16, 2009, 06:23:05 μμ »

αχ.... :-*
READ THE RULES -->http://www.greekfoot.com/forum/index.php?topic=3001.0
 BEFORE MODS


{IF YOU DONT REPLY,THE POST WILL DIE!!}

Αποσυνδεδεμένος patroklos

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1377
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 229
  • -Έλαβε: 219
Απ: Ρεκορ Γκινες
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 16, 2009, 06:32:11 μμ »
καλο ποστ pain :thumbsup1: απορω πως αντεχει η πλατη της τετοιο βαρος!!!