Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Φοβος και BDSM  (Αναγνώστηκε 1019 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Soundwave

  • Νέος
  • *
  • Free
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 0
Φοβος και BDSM
« στις: Ιανουαρίου 24, 2011, 03:30:20 μμ »
Ο φόβος ένα απο τα πιο περίεργα συναισθήματα..Δώστε εσείς μια διάσταση στο θέμα όποια θέλετε..

Αποσυνδεδεμένος FeetFun010

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1092
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 173
  • -Έλαβε: 85
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 24, 2011, 03:34:17 μμ »
τι εννοεις φοβο φιλε?να φοβηθεις κατι μεσα απo το Βdsm?αν εννοεις αυτο δε θα γουσταρα σκηνικα που σου κοβεται ο αερας αυτα που βλεπουμε σε καμια φωτογραφια που παιζουν με το οξυγονο,
ειναι αρκετα επικινδυνο

Αποσυνδεδεμένος Soundwave

  • Νέος
  • *
  • Free
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 0
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 24, 2011, 03:48:02 μμ »
Καλα δεν είπαμε και για φόβο για τη ζωη σου!! :)

Προσωπικά ανακάλυψα αυτο το συναίσθημα πολυ έντονα στο στατό όταν έπρεπε να υπερβώ τον εαυτό μου..Είναι απίστευτα <<ηδονικό>>.Οξύνονται οι αισθήσεις σου και μπάινεισ σε mode αυτοσυντήρησης και επιβίωσης..Είναι στιγμιαίο συναίσθηαμα και μπορείς να το νιώσεις στιγμιαία απο το δρόμο πυ οδηγείς μεχρι και όταν κάνεις κάτι <<παράνομο>> να μην σε πίασουν(σεχ στο τραίνο  :) ).Φυσικά υπάρχουν πολλά στάδια φόβου και καλό είναι να μην τον επιδιόκουμε!!\Προσωπικά μου αρέσει μεχρι κάποιο σημείο να μπαίνει και στο bdsm αλλα ο καθε ένασ με τα όρια του πάντα.Ο φόβος χρησιμοποιείται σήμερα πολυ έντονα.Στο να σε εκπαιδεύσουν σε ακτραίεσ συνθήκες στο να σε απομακρύνουν απο επικίνδυνες συνήθειεσ κτλ..

Τεσπα μπορείτε να δώσετε δική σασ διάσταση..ο κάθε ένας με της εμπειριές του..

π.χ μιασ και δεν είμαι σκλαβος θα ήθελα να ρωτίσω κάτι που δεν το ξέρω αν π.χ σκλάβος και φόβος συνδέονται και τι σε τι στάδιο?

Αποσυνδεδεμένος Soundwave

  • Νέος
  • *
  • Free
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 0
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 24, 2011, 03:55:47 μμ »
καλα φαντάζομαι θα υπάρχουν κατηγορίες ατόμων που στηρίζονται πολύ σε αυτό το συναίσθημα είτε στο bdsm είτε στη αθημερινή τουσ ζωή..

Θα ήθελα να προσθέσω οτι είναι το κύριο συναίασθημα που τινάζει την αδρεναλίνη στα ύψη!!

Αποσυνδεδεμένος Soundwave

  • Νέος
  • *
  • Free
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 0
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 24, 2011, 04:05:43 μμ »
Μπορεί να χαρακτηριστει φετιχ?Υπάρχουν άραγε κυριαρχοι που θα τους άρεσε να δημιουργήσουν φόβο και αν ναι μεχρι πιο στάδιο?Εμενα προσωπικά αν και σαν ιδέα με συναρπάζει δεν θα το άντεχα να το κάνω στην κοπέλα μου με ΤΙΠΟΤΑ.Αντίθετα όμως το να μου το κάνουν μέχρι πάντα ένα λογικό στάδιο(στα όρια μου) πιστεύω θα μου άρεσε!!Εστω και λίγο αν νιώσω οτι φοβάται θα με πιάσουν οι ευαισθησίες μου και θα πληγωθώ πολύ..

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2745
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 15
  • -Έλαβε: 316
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 25, 2011, 09:25:36 πμ »
Θα ήθελα να προσθέσω οτι είναι το κύριο συναίασθημα που τινάζει την αδρεναλίνη στα ύψη!!
μεχρι εκει συμφωνω
οτι ειναι συναισθημα που απλα εξιταρει,
και λειτουργεις περα τα καθημερινα.
Ομως σε video bdsm ειναι λιγο στημενα και εξω απ'αυτα,υπαρχει κοινη συναινεση και μεχρι 1 σημειο θελω να πιστευω σου προκαλειται,
διαφορετικα στη πραγματικοτητα σε 1 σχεση το να προκαλεις φοβο η και να σε φερνουν σε τετοια κατασταση νομιζω  :thinking: οτι δε θα το ηθελε κανεις


Αποσυνδεδεμένος Apollyon

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 7
  • -Έλαβε: 0
Απ: Φοβος και BDSM
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 26, 2011, 04:37:36 πμ »
σε οποιοδηποτε παιχνιδι του bdsm η συναινεση ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.Ενα απο τα 3 βασικα στοιχεια ειναι.Τα αλλα 2 ειναι λογικη και ασφαλεια.
Οτιδηποτε ξεφευγει απο αυτα συγνωμη αλλα για μενα αποτελουν εγκληματικες πραξεις.
Steel is the coinage of the warrior, with it, he purchases what pleases him