Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Περί κτηνοβασίας  (Αναγνώστηκε 6354 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekFooTakis

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2364
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 59
  • -Έλαβε: 100
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 02:03:40 μμ »
Κατ' εμε το ιδιο ατοπη ειναι η συγκριση φαγητου και σεξουαλικης πραξης. Εκτος και αν οτι τρως το γαμας κιολας(η το αντιθετο)! :lol: Η "καυλα" που ισως νιωθει καποιος για το φαγητο μπορει να βλαψει αποκλειστικα και μονο εκεινον.. το φαγητο απο τη στιγμη που σκοτωθηκε και εφτασε στο πιατο του δεν εχει γνωμη! :p Και ειπαμε οτι οταν σκοτωνουμε για να φαμε ειναι επειδη χρειαζεται για τη σωστη διαβιωση μας. Τα βασικα τουλαχιστον.. κοτοπουλα, μοσχαρια, κατσικια..!

Αποσυνδεδεμένος Αρτεμις Diana

  • www.clips4sale. com/65565
  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • http://artemisdianagr.blogspot.com/
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 13
  • -Έλαβε: 4
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 02:23:42 μμ »
Πέρα από τις καταπληκτικές ατάκες που γράφτηκαν, η δική μου θέση είναι ότι από τη στιγμή που ένα ζώο δεν είναι σίγουρο (μάλλον το αντίθετο θα έλεγα) ότι συναινεί σε μια ερωτική πράξη, τότε κάτι δεν πηγαίνει καλά από τη μεριά του ανθρώπου. Γιατί καλό είναι να είμαστε ανοιχτόμυαλοι (ή, έστω, να δείχνουμε έτσι) αλλά στο όνομα "του ανοιχτού ορίζοντα" δε γίνεται να νομιμοποιούμε το ... καθετί.

Αν ο σκύλος, π.χ., θέλει να πηδήξει την κυρία ακόμα και τότε δεν είναι καν σίγουρο ότι μπορεί να ξεχωρίσει αυτό που τον καύλωσε σε σχέση π.χ. με το πόδι μιας καρέκλας.

Αλλιώς, με το ίδιο σκεπτικό, θα έπρεπε π.χ. να αποδεχόμαστε το σεξ με αυτιστικούς, άτομα με νοητική στέρηση κλπ. και μάλιστα την ίδια στιγμή που ξεπεταγμένα 14χρονα μπορούν να σε βάλουν στη φυλακή.


Σωστα μα θελω να παραθεσω πως εχω μια φιλη παραπληγηκη και αρκετα ασχημη, με στραβο χερι και ζαβο ποδι που σερνει, ειναι 30 ετων νοητικος φυσιολογικοτατη ΜΕΣΑ στη καβλα μα κανεις δε γυριζει να την κοιταξει καν, εχει σοβαρο προβλημα, ουτε αλλοι παραπληγικοι δε την βλεπουν ερωτικα μα μονο σαν φιλη γιατι ειναι και καλο παιδι. Για σκεψου γυναικα ειναι και αυτη και εχει δικαωμα στον ερωτα.....
Θέλω σκλαβάκια γύρω μου πολλά
και υπηρέτες με ομοιόμορφες στολές
μια κουρσάρα με έναν οδηγό
και έναν αράπη με φτερό.....   :sadomazoch:

Αποσυνδεδεμένος ffcrazy

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 2677
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 36
  • -Έλαβε: 26
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 02:39:38 μμ »
Παράθεση
Η "καυλα" που ισως νιωθει καποιος για το φαγητο μπορει να βλαψει αποκλειστικα και μονο εκεινον..
νομιζω οτι πολλα κοτοπουλα θα διαφωνησουν μαζι σου... :p

Παράθεση
Και ειπαμε οτι οταν σκοτωνουμε για να φαμε ειναι επειδη χρειαζεται για τη σωστη διαβιωση μας
Δλδ αμα τρωω επειδη απλα μ αρεσει το φαι και ειμαι υπερβαρος δε κανει?


Παιδια μη μπλεκουμε τους διανοητικα αναπηρους στο θεμα της κτηνοβασιας.. Εκανε ενα λαθος παραληλισμο ο Giorgaros δε νομιζω οτι χρειαζεται να τον συνεχισουμε.. ειναι υποτιμητικο για ολους μας..

Παράθεση
Γιατί καλό είναι να είμαστε ανοιχτόμυαλοι (ή, έστω, να δείχνουμε έτσι) αλλά στο όνομα "του ανοιχτού ορίζοντα" δε γίνεται να νομιμοποιούμε το ... καθετί.
δε το χα πολυδει πριν..  Τα μεγαλα βηματα θελουν και μεγαλα ποδια, αν καποιος υποστηριζει κατι "ακραιο" χωρις επιχειρηματα εχεις καθε λογο να το πεις αυτο αλλα οταν το λες σε μια συζητηση με επιχειρηματα οπως εδω η προσπαθεις να υπονομευσεις τις θεσεις του αλλου η απλα δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχουν επιχειρηματα.

Αποσυνδεδεμένος GreekFooTakis

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2364
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 59
  • -Έλαβε: 100
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 02:47:12 μμ »
Δεν με πιανεις γιατρε μου.. εννοω οχι να "καυλωσουμε" με ενα κοτοπουλο που τρεχει και να το φανταστουμε στο πιατο μας, αλλα οταν βλεπουμε καποιο μαγειρεμενο φαγητο! :p Φανταζομαι ο JK οταν βλεπει γυρο και του σηκωνεται δεν σκεφτεται εκεινη τη στιγμη απο που προηλθε αλλα κοιταει να κορεσει την καυλα-πεινα του!! :lol:

Και φυσικα δεν κανει να τρως πολυ αν εισαι υπερβαρος επειδη απλα σου αρεσει το φαϊ! Τωρα ποσοι το τηρουν ειναι αλλο θεμα...και ολοι αυτοι προφανως δε νοιαζονται για ζαχαρα, χοληστερινες και διαφορα αλλα προβληματα υγειας που προκυπτουν, παρα μονο για να κανουν την "καυλα" τους! Οκ, δικαιωμα του καθενος ειναι...

Αποσυνδεδεμένος ffcrazy

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 2677
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 36
  • -Έλαβε: 26
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 02:56:36 μμ »
Νομιζω καπου εχουμε χαθει στη μεταφραση...  :p

Το επιχειρημα μου ειναι απλο. Απ τη στιγμη που σκοτωνουμε τα ζωα για απολαυσεις οπως το φαγητο για ποιο λογο να απαγορευεται σε συνανθρωπους μας που θελουν να μην τα χρησιμοποιουν και για σεξουαλικη απολαυση?

Η μονη απαντηση που βρηκα εγω ειναι για αισθητικους λογους που εχω εξηγησει παραπανω γιατι αν και εγκυρη δεν ειναι ικανοποιητικος λογος για να υπαρχει απαγορευση..


Παράθεση
Και φυσικα δεν κανει να τρως πολυ αν εισαι υπερβαρος επειδη απλα σου αρεσει το φαϊ!
Ετσι κι αλλιως θα πεθανεις απο κατι ας κανεις τουλαχιστον αυτο που σ αρεσει μεχρι τοτε.. αλλα ασχετο με το θεμα..

Συνδεδεμένος Giorgaros

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 3428
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 63
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 03:19:28 μμ »
Θελω να παραθεσω πως εχω μια φιλη παραπληγηκη και αρκετα ασχημη, με στραβο χερι και ζαβο ποδι που σερνει, ειναι 30 ετων νοητικος φυσιολογικοτατη ΜΕΣΑ στη καβλα μα κανεις δε γυριζει να την κοιταξει καν, εχει σοβαρο προβλημα, ουτε αλλοι παραπληγικοι δε την βλεπουν ερωτικα μα μονο σαν φιλη γιατι ειναι και καλο παιδι. Για σκεψου γυναικα ειναι και αυτη και εχει δικαωμα στον ερωτα.....
Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, εγώ όμως μίλησα αποκλειστικά και μόνο για νοητική στέρηση, επειδή η βασική μου ιδέα είναι το κατά πόσο συμμετέχει κάποιος με την πλήρη θέλησή του σε μια σεξουαλική πράξη.
 
Το θέμα που θίγεις είναι πολύ διαφορετικό, π.χ. μπορούμε εύκολα να το επεκτείνουμε και σε ανθρώπους που δεν έχουν πρόβλημα. Προσωπικά δεν ξέρω αν έχω τη σοφία να συζητήσω αυτό το θέμα, όπως επίσης και π.χ. το αν ένα ζευγάρι με διαφόρων ειδών (διαγνωσμένα) προβλήματα έχει ή δεν έχει το δικαίωμα να δοκιμάσει να κάνει παιδιά. Κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος GreekFooTakis

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2364
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 59
  • -Έλαβε: 100
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 03:57:43 μμ »
Αλλο να σκοτωνουμε τα ζωα για απολαυσεις και αλλο για διατροφικη αναγκη. Εγω αναφερομαι καθαρα στο δευτερο που πρεπει να γινεται και δεν τα σκοτωνουμε για διασκεδαση, καυλα κλπ.

Οσο για το "θα πεθανεις απο κατι, αρα κανε ο,τι γουσταρεις", προσωπικα δεν υιοθετω αυτη τη λογικη. Γιατι με το ιδιο σκεπτικο θα γουσταρα να γαμαω αβερτα γυναικες χωρις καμια προφυλαξη.. και γιατι να μην το κανω, αφου ουτως η αλλως κατι θα μου συμβει και θα πεθανω, ας παω απο AIDS! Τελος παντων, ο καθενας πραττει οπως νομιζει.
Τελος off topic.

Συνδεδεμένος Giorgaros

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 3428
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 63
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 04:48:47 μμ »
Το επιχειρημα μου ειναι απλο. Απ τη στιγμη που σκοτωνουμε τα ζωα για απολαυσεις οπως το φαγητο για ποιο λογο να απαγορευεται σε συνανθρωπους μας που θελουν να μην τα χρησιμοποιουν και για σεξουαλικη απολαυση?
Νωρίς το είδα ! Το λοιπόν, εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής : ποιος μας είπε ότι έχουμε το δικαίωμα να σκοτώνουμε τα ζώα ; Εμείς τους δώσαμε τη ζωή τους ; Και, κατά προέκταση, ποιος έχει δικαίωμα να μας ορίσει αν πρέπει να τα σκοτώνουμε άμεσα ή και να τα βασανίζουμε πρώτα ;

Προσωπικά θεωρώ ότι η "απόλυτη ελευθερία" είναι μια μαλακία και μισή, η οποία εγκυμονεί μόνο κινδύνους. Άρα η ελευθερία της καύλας πρέπει να έχει και κάποια όρια και όχι να θεωρείται αδικάκριτα ως πρόοδος και κάτι το "μοντέρνο". Π.χ. αν εγώ καυλώνω να βιάζω ή να βασανίζω δε νομίζω ότι αυτό πρέπει να θεωρείται αποδεκτό και όποιος δεν το δέχεται να είναι οπισθοδρομικός. Μπορεί απλά εγώ να είμαι ανώμαλος. Κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος ffcrazy

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 2677
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 36
  • -Έλαβε: 26
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 06, 2009, 05:20:25 μμ »
Παράθεση
Το λοιπόν, εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής : ποιος μας είπε ότι έχουμε το δικαίωμα να σκοτώνουμε τα ζώα ; Εμείς τους δώσαμε τη ζωή τους ;
:wacko:ε? Γιατι πρεπει να τους εχουμε δωσει εμεις ζωη για να μπορουμε να τα σκοτωσουμε?! αν θεωρεις οτι ισχυει αυτο τοτε η ζωη θα χε εξαφανιστει με εξαιρεση τους φωτοσυνθετικους οργανισμους.. ολοι οι υπολοιποι σ αυτο το πλανητη επιβιωνουμε τρωγωντας καποιον αλλο οργανισμο..  Εδω οταν κανεις μπανιο σκοτωνεις χιλιαδες βακτηρια που ζουν στο δερμα σου..
Γενικα η ζωη δε δουλευει ετσι και δε περιμενα οτι θα πρεπει να εξηγησω το οτι χρειαζομαστε τη χημικη ενεργεια αλλων οργανισμων για να επιβιωσουμε.... Επειδη λοιπον το χουμε σκεφτει αυτο οι περισσοτεροι ανθρωποι, και δεν γινεται προς το παρων αλλιως, εχουμε αποφασισει να σκοτωνουμε ζωα.

 
Παράθεση
Προσωπικά θεωρώ ότι η "απόλυτη ελευθερία" είναι μια μαλακία και μισή, η οποία εγκυμονεί μόνο κινδύνους. Άρα η ελευθερία της καύλας πρέπει να έχει και κάποια όρια και όχι να θεωρείται αδικάκριτα ως πρόοδος και κάτι το "μοντέρνο". Π.χ. αν εγώ καυλώνω να βιάζω ή να βασανίζω δε νομίζω ότι αυτό πρέπει να θεωρείται αποδεκτό και όποιος δεν το δέχεται να είναι οπισθοδρομικός. Μπορεί απλά εγώ να είμαι ανώμαλος. Κ.ο.κ.
Παλι δε φαινεται να διαβαζεις τι γραφει ο αλλος.. Ποιος ειπε οτι αν υποστηριζεις τη νομιμοποιηση της κτηνοβασιας υποστηριζεις, βιασμους και βασανισμους ανθρωπων η οτι υποστηριζεις την "απολυτη ελευθερια"?!? :wacko: :wacko:
Οτι να ναι..

Αποσυνδεδεμένος Fetish Goddess Eva

  • GF VIP Member
  • *****
  • Τhe Art of footfetish Domination
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 470
    • Προφίλ
    • SaMe Place Greek BDSM Dungeon * The Art of Female Domination
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 6
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 09:48:10 πμ »
Αγαπητή μου Άρτεμις  :-*

Αυτό το συγκεκριμένο θέμα, είναι από αυτά που τους περισσότερους τους σοκάρει (και όχι αδικαιολόγητα). Πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει, όχι επειδή έχει να κάνει τόσο με την "ηθική" μας, αλλά περισσότερο επειδή έχει να κάνει με την ανθρώπινη υπόστασή μας, που έρχεται σε σύγκρουση με τα ζωώδη ένστικτα.

Στην επιστημονική κοινότητα γίνονται αγώνες προκειμένου να εξαιρεθούν από τα υπόλοιπα φετίχ, η κτηνοβασία, η παιδεραστία και ο κανιβαλισμός.
Μακάρι τα συγκεκριμένα να διαχωριστούν σε κάτι άλλο (μακριά από εμάς) και αυτό να επιτευχθεί σύντομα. Οι πράξεις που απορρέουν από αυτά, δεν μας τιμούν σαν ανθρώπους και δεν δέχομαι ότι μας αφορούν σαν φετιχιστές.
 
Προσωπικά με θίγει και με λυπεί, όταν ανάμεσα σε αγαπημένες μου δραστηριότητες και αντικείμενα, παλαιοτέρα η επιστημονική κοινότητα, είχε αποφασίσει να ανήκουν ακόμα και αυτά που συγκαταλέγονται εγκληματικές και απάνθρωπες πράξεις και ευτελείς αδυναμίες.

Οι άνθρωποι ξεχωρίζουν από τα υπόλοιπα ζώα στον πλανήτη Γη, (για άλλους πλανήτες δεν ξέρω) επειδή πέρα από τα ένστικτα, έχουν και λογική.
Αν τα ένστικτα υπερτερούσαν της λογικής (εξαιρώ τα ένστικτα για τον αγώνα της επιβίωσης, κάτω από συνθήκες) …τότε κάτι δεν πηγαίνει καλά…και θα ήμασταν για τα βουνά.

Καλό να υπάρχει προβληματισμός και συζήτηση για όλα αυτά.
  :jcuz: Αλλά... μακριά από εμάς.

Μετά από αίτηση ενός γνωστού μου, εγώ λέει που ασχολούμαι με περιέργους χώρους, αν μπορώ να του βρω άλογο! για να τον πηδήσει

Όσο για τον φίλο σου μπορεί να μην έχουμε άλογο να τον πηδήξει … αλλά αλογίσια "τσαπού" και κατά πολύ μεγαλύτερη μπορούμε να βρούμε…

Το θέμα του πιστεύω ότι είναι αυτό. Το μέγεθος…!! Αυτό ήθελε να σου πει και απλά ντρεπόταν…αλογίσια την ήθελε και όχι αυτο το ίδιο το άλογο

 :lol:
Domination is an Art and MUCH MORE than Latex, Handcuffs and Whips

Αποσυνδεδεμένος Αρτεμις Diana

  • www.clips4sale. com/65565
  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • http://artemisdianagr.blogspot.com/
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 13
  • -Έλαβε: 4
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 10:49:06 πμ »


Όσο για τον φίλο σου μπορεί να μην έχουμε άλογο να τον πηδήξει … αλλά αλογίσια "τσαπού" και κατά πολύ μεγαλύτερη μπορούμε να βρούμε…

Το θέμα του πιστεύω ότι είναι αυτό. Το μέγεθος…!! Αυτό ήθελε να σου πει και απλά ντρεπόταν…αλογίσια την ήθελε και όχι αυτο το ίδιο το άλογο

 :lol:

Μαλλον, αλλα και μενα με σοκαρε και του την ειπα πως ακομα και ο δικος μας χωρος δεν δεχεται δε κανει τα παντα, μαλιστα του ανεφερα τα παραπανω παραδειγματα που λες
Θέλω σκλαβάκια γύρω μου πολλά
και υπηρέτες με ομοιόμορφες στολές
μια κουρσάρα με έναν οδηγό
και έναν αράπη με φτερό.....   :sadomazoch:

Συνδεδεμένος Giorgaros

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 3428
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 63
Απ: Περί κτηνοβασίας
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 07, 2009, 12:15:38 μμ »
Παλι δε φαινεται να διαβαζεις τι γραφει ο αλλος.. Ποιος ειπε οτι αν υποστηριζεις τη νομιμοποιηση της κτηνοβασιας υποστηριζεις, βιασμους και βασανισμους ανθρωπων η οτι υποστηριζεις την "απολυτη ελευθερια"?!? :wacko: :wacko:
Οτι να ναι..
Εσύ είσαι "ό,τι νά'ναι" ... , διότι το συγκεκριμένο δεν το έγραψα απαντώντας σε κάποιον αλλά εκφράζοντας τη δική μου σκέψη. Η κτηνοβασία (η "ενεργητική κτηνοβασία" τουλάχιστον) γίνεται παρά τη θέληση του ζώου. Αν νομίζεις ότι έχεις αυτό το δικαίωμα πάνω στο ζώο, οκ, είναι θέμα κοσμοθεωρίας. Εγώ το θεωρώ απεχθές και κατ'επέκταση ότι δεν το έχεις το δικαίωμα, όπως για τους ίδιους ακριβώς λόγους δεν το έχω κι εγώ φυσικά. Για μένα είναι απλώς βιασμός και αυτή είναι η πρώτη βασική ιδέα μου επί του θέματος.

Αντίθετα δεν το θεωρώ εξ ορισμού κατακριτέο όταν ένα 14χρονο με ορμόνες 25χρονης καίγεται να πηδηχτεί για να τις εκτονώσει. Ούτε αν ένας υποτακτικός χαρακτήρας επιλέγει να έχει αφέντη ή αφέντρα διότι έται απολαμβάνει τον έρωτα καλύτερα, όσο κι αν με σοκάρει η ιδέα ότι κάποιος γουστάρει να τον ξεφτιλίζουν και να τον χέζουν. Διότι είναι επιλογή του.

Το θέμα είναι ότι έχουμε συνηθίσει πολλά πράγματα επειδή μάθαμε ότι "αυτό είναι σωστό" και "εκείνο είναι λάθος". Π.χ. εγώ όντως τρώω και κρέας. Αν κάτσω και σκεφτώ πόσα ζώα χάνουν τη ζωή τους για να φάω εγώ τον περίδρομο, θα στενοχωρηθώ ... για καμιά βδομάδα.

Ωστόσο το σωστό και το λάθος στην πορεία πρέπει να τα φιλτράρουμε κα να τα επαναξιολογούμε. Κάποτε π.χ. ήταν αποδεκτό να σαπίζει κάποιος τη γυναίκα του στο ξύλο και, αν αυτή τον παρατήσει, να τη λένε πουτάνα. Κάποτε ήταν αποδεκτό να φέρονται στους μαύρους όπως περίπου μερικοί νμίζουν ότι μπορεί να φέρονται στα ζώα. Κ.ο.κ.

Μπορεί αυτά να ήταν και σωστά. Όμως κάποιοι δεν έμειναν στο τι τους έμαθαν ως σωστό ή λάθος και τα επαναξιολόγησαν. Αυτή είναι η δεύτερη βασική ιδέα μου επί του θέματος.