Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Χνούδι στον αφαλό  (Αναγνώστηκε 1926 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος feetfeetfeetfeet

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 276
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 27
  • -Έλαβε: 4
Χνούδι στον αφαλό
« στις: Φεβρουαρίου 27, 2011, 08:41:23 μμ »
Παιδια δεν ξερω τι παιζει αλλα τελευταια εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που βγαζω την μπλουζα μου εχει λιγο χνουδακι στον αφαλο..και καποιες φορες επειδη ετυχε να το μυρισω δεν εχει και ιδιαιτερα ωραια μυρωδια..Ξερει μηπως κανεις τι ειναι?τι μπορω να κανω??το ξερω οτι δεν ειναι θεμα το σαιτ αλλα αν μπορει καποιος να με βοηθησει..Ευχαριστω πολυ..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2011, 03:37:27 πμ από JK »

Αποσυνδεδεμένος PJ

  • Global Moderator
  • *
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2837
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 120
  • -Έλαβε: 51
Απ: HELP PLEASE!!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 27, 2011, 08:45:33 μμ »
Φίλε δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά άλλος ενας φίλος μου το είχε και πέθανε
κατάρατος ής

Αποσυνδεδεμένος Erhabi

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 56
  • -Έλαβε: 22
Απ: HELP PLEASE!!
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 27, 2011, 09:18:47 μμ »
από τις συχνές "μυκητιασεις" πήγαινε δερματολόγο k σε μια βδομάδα ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

Συνδεδεμένος feetfeetfeetfeet

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 276
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 27
  • -Έλαβε: 4
Απ: HELP PLEASE!!
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 27, 2011, 09:33:15 μμ »
Ευχαριστω πολυ!!!αλλα τι εννοεις συχνες μυκητιασεις.??

Αποσυνδεδεμένος hlias_24

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 333
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 22
  • -Έλαβε: 13
Απ: HELP PLEASE!!
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 28, 2011, 01:31:05 πμ »
Απ τον ιδρωτα θα ειναι μαλλον. Σε ολους τους ανθρωπους συμβαινει  σε αλλους πολυ σε αλλους λιγοτερο παντως για να εχει το κεφαλι σου ησυχο πηγαινε σε κανα γιατρο.

Αποσυνδεδεμένος vagm

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 30
Απ: HELP PLEASE!!
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 28, 2011, 04:47:45 πμ »
Φίλε δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά άλλος ενας φίλος μου το είχε και πέθανε

Εμένα το κατάλαβε νωρίτερα και απλά έμεινε παράλυτος...


από τις συχνές "μυκητιασεις" πήγαινε δερματολόγο k σε μια βδομάδα ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ


Αυτή την μαλακία να απαντάτε χωρίς να έχετε ιδέα απλά επειδή νομίζετε πως είναι αυτό δεν την κατάλαβα ποτέ σε όλα το forum που έχω υπάρξει κατα καιρούς...


Λοιπόν,το μάζεμα χνουδιών στον αφαλό γνωστό παγκοσμίως ως Belly Button Lint (ΒΒL) έχει απασχολήσει κατά καιρούς την επιστημονική κoινότητα παγκοσμίως..Το 2002 ο γιατρός Karl Kruszelnicki βραβεύτηκε με το βραβείο igNobel για έρευνα σχετικά με το χνούδι στον αφαλό..Τα γενικά συμπεράσματα στα οποία κατέληξε είναι τα εξής

"You're more likely to have Belly button Lint (BBL) if you're male, older, hairy, and have an innie.

More specifically...

+ You get more BBL as you get older
+ More men have BBL than women
+ Lint colour reflects your skin tone - lint is lighter for light skinned people.
+ Skin type does not affect BBL.
+ BBL appears to be related to hairiness.
+ Too much belly hair, or too little belly hair somehow inhibits the movement of BBL into the belly button.
+ There is no relationship between BBL and a person's overall build.
+ Anecdotal evidence suggests that navel rings dramatically reduce BBL or even remove it altogether.
+ It seems as though the Snail Trail has something to do with BBL levels."


Έπρεπε όμως να έρθει ο Μάιος του 2009 για να πάρουμε απαντήσεις από έναν νεαρό χημικό ερευνητή του Πολυτεχνείου της Βιέννης,τον αυστριακό Georg Steinhauser ο οποίος,μετά από 3 χρόνια έρευνας,έδωσε τις απαντήσεις στο φοβερό αυτό μυστήριο δημοσιεύωντας την έρευνά του στην Διαδικτυακή έκδοση της Journal Medical Hypotheses.Παραθέτω άρθρο από το Foxnews.com


"One of life's greatest mysteries has now been solved.
Georg Steinhauser, a young, affable Austrian chemist, spent three years gazing at his own navel — and those of friends and family as well — to discover how exactly we get belly-button lint.
"Abdominal hair is mainly responsible for the accumulation of navel lint," proclaims Steinhauser in the abstract to his paper, presented in the online version of the journal Medical Hypotheses. "Therefore, this is a typically male phenomenon. The abdominal hair collects fibers from cotton shirts and directs them into the navel where they are compacted to a felt-like matter."
That's in keeping with a medium-scale Australian study cited by London's Daily Telegraph, which found that the average bearer of navel lint was "a slightly overweight middle-aged male with a hairy abdomen."
We weren't willing to pay $31.50 for the full journal text, but the Telegraph was, and it came up with further nuggets: "The hair's scales act like a kind of barbed hooks. ... Abdominal hair often seems to grow in concentric circles around the navel."

Steinhauser collected a whopping 503 pieces of navel lint during his research, presumably in his spare time and on his own dime. He also noticed that "old T-shirts or dress shirts produce less navel fuzz than brand new T-shirts."
So now that we know how it forms, the next question is — why?
"Lint might ... fulfill a cleaning function for the navel," writes Steinhauser, a researcher at the Technical University of Vienna.
We eagerly hope Steinhauser next probes the question of ear hair, or perhaps the cause of waxy toe jam."





Αυτά από εμένα....Καλά που υπάρχω και εγώ και σας ξεστραβώνω... 8)

Συνδεδεμένος feetfeetfeetfeet

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 276
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 27
  • -Έλαβε: 4
Απ: Χνούδι στον αφαλό
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 01, 2011, 02:27:41 μμ »
EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2011, 03:37:39 πμ από JK »

Αποσυνδεδεμένος bk991

  • Προχωρημένος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 2
Απ: Χνούδι στον αφαλό
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 21, 2011, 08:54:59 πμ »
Φίλε δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά άλλος ενας φίλος μου το είχε και πέθανε


πεθανα στα γελια .χαχαχ

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2745
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 15
  • -Έλαβε: 316
Απ: Χνούδι στον αφαλό
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 21, 2011, 09:52:41 πμ »
Εμένα το κατάλαβε νωρίτερα και απλά έμεινε παράλυτος...

Αυτά από εμένα....Καλά που υπάρχω και εγώ και σας ξεστραβώνω... 8)

πρωτη φορα το βλεπω και δεν ειναι και για γελια με ολα αυτα που διαβασα


Αποσυνδεδεμένος Lvfemfeet

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 120
  • -Έλαβε: 44
Απ: Χνούδι στον αφαλό
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 21, 2011, 11:57:14 πμ »
Φιλε μου δε νομιζω, οτι συντρέχει λόγος ανησυχίας. Το έχω και γω σαν φαινόμενο εδώ και πολλά χρόνια. Εμφανίζεται τους μήνες που φοράω φανελλάκι και σταματα τους καλοκαιρινούς. Από την μικρή μου εμπειρία θα σου πω ότι το μόνο που θέλεις είναι σωστή υγείινη και τιποτα περισσότερο. Καλό είναι καθημερινα να αφερείς ότι τριχες/χνουδι μαζευεται, και να σαπουνίζεις το σημείο, για να αποφυγεις μύκητες. Επίσης αν δείς τρίχες να γυρίζουν προς τα μέσα - να πηγαίνουν προς το εσωτερικό του αφαλού-, καλό είναι με ένα τσιμπιδάκι να τις απομακρύνεις, συνήθως δεν εχουν ρίζα, και δεν ειναι επώδυνο.