Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Ψηφοφορία

Σας ετυχε 1 παρομοιο περιστατικο?κατα ποσο σας αναστατωνει εφιαλτικα και μονο σαν σκεψη

1 φορα στη πρωτη μου σχεση
1 (3.3%)
με πιεσαν οι δικοι μου,το απεφυγα ομως
1 (3.3%)
το ζω διαρκως,καθε σχεση που κανω με παει προς μονιμη δεσμευση με πιεζει προς τα κει
4 (13.3%)
με πιεζει η ηλικια μου,οποτε σκεφτομαι μηπως 1 μονιμη σχεση θα με κανει να μη πιεζομαι οτι θα μεινω μονος στο υπολοιπο της ζωης
2 (6.7%)
παντρευτηκα,χωρισα κι αυτο ηταν.μετα ειπα να μη το ξανακανω
1 (3.3%)
μη μου μιλατε για μονιμη δεσμευση
2 (6.7%)
θα ζησω ελευθερος
3 (10%)
ειμαι ανικανοποιητος μ'αρεσουν πολλες και μπερδευομαι
2 (6.7%)
δεν ειμαι της Εκκλησιας
3 (10%)
αν ηταν να μη ντυθω γαμπρος,με 1 συμβολαιο γαμου θα ημουν ικανοποιημενος,και θα το εκανα
0 (0%)
δεν ειμαι ετοιμος
9 (30%)
πιστευω πως ειναι κατι ιερο ο γαμος,δε θα το κανω δε μ'αρεσουν και τα παιδια αλλωστε
0 (0%)
η γυναικα μου με κερατωσε παμπολλες φορες,οποτε κι εγω τι να πιστεψω σε γαμους
0 (0%)
παραμενει 1 εφιαλτης,δε θελω να μιλησω
2 (6.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 30

Αποστολέας Θέμα: Με το ζορι παντρεια.Γιατι ο αντρας το βλεπει εφιαλτικα 1 τετοιο σκηνικο ?  (Αναγνώστηκε 2767 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sexyfoot

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 12
  • -Έλαβε: 6
Αναρωτιεμαι....... ποιος αντρας θελει να παντρευτει? Ποιος δεν φοβαται τον γαμο? Ολοι αυτο λενε, αλλα στο τελος οι περισσοτεροι καταληγουν παντρεμενοι σε εναν επιτυχημενο ή δυστυχησμενο γαμο!

Αραγε ενας αντρας βλεπει το ιδιο αρνητικα την συμβιωση με την κοπελα του οσο βλεπει και τον γαμο??

Το αν ενας γαμος θα ειναι επιτυχης ή οχι δεν μπορουμε δυστυχως ή ευτυχως να το ξερουμε απο πριν! Ουτως ή αλλως ο,τι επιλογες κι αν κανουμε στην ζωη μας σε οποιονδηποτε τομεα δεν γνωριζουμε πως θα εξελιχθουν και που θα καταληξουν!

Για μενα η δυσκολια ξεκιναει απ την συμβιωση! Απο εκει μπορει να καταλαβει κανεις πως θα ειναι ενας μελλοντικος γαμος με το συγκεκριμενο ατομο, σε περιπτωση που εχει σκοπο να παντρευτει!!  Μεσα απ τη συμβιωση βλεπεις καποιες αλλες πλευρες του αλλου, γνωριζεις τις ιδιοτροπιες του, τον βλεπεις να αλλαζει στην πορεια (αντρες - γυναικες αλλαζουμε με το περασμα των χρονων, ειτε το θελουμε ειτε οχι), κλπ....και ετσι μπορεις να αποφασισεις αν μπορεις να ζησεις με τα ¨καλα¨ αλλα και με τα ¨κακα¨ του! 

Φυσικα και ειναι δυσκολο να ακους τρεις την ωρα τις μπιχτες οικειων και συγγενικων προσωπων, αλλα δεν θα κανω εναν γαμο για τους αλλους, αλλα μονον για μενα!!!! Ας λενε οι αλλοι ο,τι θελουν!  Προτιμω την συμβιωση αρχικα και απο εκει και περα..... κανεις δεν ξερει!


Οσον αφορα το κεφαλαιο ¨παιδια¨.... τοτε ξεκινα ενα καινουργιο ακομη πιο δυσκολο κομματι....γι αυτο πρεπει και οι δυο να ειναι αρκετα ωριμοι οταν θα παρουν την αποφαση να μπουν σε αυτην την διαδικασια! Εχω ακουσει περιπτωσεις, οπου το ζευγαρι αποφασισε να κανει παιδι για να καλυτερεψει και να ανανεωθει η σχεση τους και για να τους φερει πιο κοντα!! ΕΛΕΟΣ!!!!! Μιλαμε για την προσωποποιηση της ανωριμοτητας! ειναι λυση αυτη? Ας πανε ενα ταξιδι βρε αδερφε για να ανανεωσουν την σχεση τους!!!!!!!!!

Θεωρω πως ενας αντρας ΑΝ.... λεω ΑΝ παρει την αποφαση να παντρευτει ας το κανει καλυτερα μετα τα 30 (ακομη καλυτερα μετα τα 35), αφου σε αυτην την ηλικια ειναι πιο ωριμος, εχει περισσοτερες εμπειριες, εχει ¨απολαυσει ¨ εναν ικανοποιητικο αριθμο γυναικων, ξερει τι θελει,κλπ... (λεμε τωρα, δεν συμβαινει παντα!)

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
ξεχάσαμε το σημαντικότερο:

έξυπνος άνδρας + έξυπνη γυναίκα =
 ειδύλλιο

 έξυπνος άνδρας + χαζή γυναίκα =
 δεσμός

 χαζός άνδρας + έξυπνη γυναίκα =
 γάμος

 χαζός άνδρας + χαζή γυναίκα =
 εγκυμοσύνη

μα μπορεί κανείς να διαφωνήσει?


Αποσυνδεδεμένος aqua_Spi8as Little hero

  • *GF Pervert*
  • *****
  • αχόρταγος "Foot Terra Shark"
  • Μηνύματα: 3964
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 252
  • -Έλαβε: 3330
ξεχάσαμε το σημαντικότερο:
έξυπνος άνδρας + έξυπνη γυναίκα =
 ειδύλλιο

 :thumbsup1:  γιατί πολλές ώρες μαζί , θα γίνει ...ανταγωνισμός της εξυπνάδας  :lol:

Αποσυνδεδεμένος sexyfoot

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 12
  • -Έλαβε: 6
ξεχάσαμε το σημαντικότερο:

έξυπνος άνδρας + έξυπνη γυναίκα =
 ειδύλλιο

 έξυπνος άνδρας + χαζή γυναίκα =
 δεσμός

 χαζός άνδρας + έξυπνη γυναίκα =
 γάμος

 χαζός άνδρας + χαζή γυναίκα =
 εγκυμοσύνη

μα μπορεί κανείς να διαφωνήσει?




χαχαχαχαχαχ    :clapping:  :lol:

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
πάντως τώρα που το ξαναβλέπω το νήμα αυτό, μπορεί καμμιά γυναίκα να μας απαντήσει άραγε γιατι να ΜΗΝ το βλέπει εφιαλτικά ο άντρας ένα τέτοιο σκηνικό?

χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2745
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 15
  • -Έλαβε: 316

Πιο πολύ παντρεύονται από αγγαρεία ή επειδή έτσι έχει συνηθιστεί να γίνεται στην κοινωνία.


νομιζω πως με καλυψε εν μερει η φραση,
μαλλον θα θεωρειται κανεις πως αν δε κανει και αυτο στη ζωη του,εστω μια φορα,
δε θα συμβαδιζει με τα κοινωνικα προτυπα,
ετσι λοιπον απο αναγκη στο να αποδειξει κανεις στη κοινωνια "οτι εκανα αυτο που εκαναν και οι αλλοι φιλοι-ες ..γνωστοι-ες μου,
πρεπει να το κανω κι εγω..
για να μην πω οτι ειμαι απ'εξω απ'αυτο το χορο και με τρελλαινουν καθε τρεις και λιγο..που θα παει αυτη η σχεση,δε σκεφτεσαι ακομα κατι σοβαρο?δεν εχεις σχεση? :) περνανε τα χρονια,οι επιλογες σου μειωνονται,εσυ δε θα κανεις παιδια?οι φιλοι σου εχουν απο 3...",
και μονο αν το σκεφτει κανεις ετσι... να πως ξεκιναει να του΄ρχεται ασφυκτικα.
Η μια προχωρημενη εγκυμοσυνη ας πουμε της κοπελας που δε μπορει να διακοπει,και πρεπει να καταληξει σε γαμο αυτη η σχεση,ειδικα αν ειναι της Εκκλησιας ανθρωποι,στη περιπτωση που το ζευγαρι δε σκεφτονταν κατι τετοιο αμεσα,
αλλη πιεση  ;D .!
Τωρα για το γιατι να ΜΗΝ ειναι εφιαλτικο κατι τετοιο για τον αντρα  ::) εξαρταται κατα ποσο ερωτευμενος παει στο γαμο του.
Το αλλο στη κοινωνια μας.. :sfou: που δε παλευεται με τιποτα,ποσες φορες δεν κολλαμε εδω ταμπελες ,του στυλ γεροντοκορη εμεινε..στο ραφι...γεροντοπαλικαρο,etc. οποτε κανε ενα γαμο εκει να ληξει.. :p και τα γυρω-γυρω σχολια που σε γειωνουν να αποφυγεις,και κοινωνικα αποδεκτος-η να εισαι.Με λιγα λογια ελεος  :sfou: :biggrin1: :biggrin1:
Οσο για το ποση ωριμοτητα υπαρχει και στα 2 φυλα,αν υπαρχει η οχι ..δεν εχει να κανει ηλικιακα  :confused: αλλος μεχρι τα 60 εχει κανει πολιτικους,θρησκευτικους,και αισθανεται ακομα παιδι  :p αλλωστε λεμε οι αντρες ειναι μεσα τους παιδια.Κι αλλος παντρευτηκε απ΄τα 20 τοσα του,και δεν θελει να κοιταξει αλλη γυναικα απο τη γυναικα του.
Οι γυναικες παλι νομιζω θα προσηλωθουν στην οικογενεια περισσοτερο,δυσκολευει και η κατασταση να ξανακανει οικογενεια μια γυναικα οσο μεγαλωνει.
Αυτα ειναι στα συν στον αντρα,οτι μπορει να γινει και μπαμπας και παππους ταυτοχρονα στα 60  ::)... :lol: :lol:  π.χ οι celebrities δε το εχουν και σε τιποτα αυτο μια και η οικονομικη τους κατασταση τους το επιτρεπει.
Ολα με το μερος του αντρα συμβαδιζουν και ο χρονος ακομα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2011, 01:17:29 μμ από Lia »


Αποσυνδεδεμένος coldwind

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 442
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 19
  • -Έλαβε: 8

εχεις σχεση? smile περνανε τα χρονια,οι επιλογες σου μειωνονται,εσυ δε θα κανεις παιδια?οι φιλοι σου εχουν απο 3...",
και μονο αν το σκεφτει κανεις ετσι... να πως ξεκιναει να του΄ρχεται ασφυκτικα.
Η μια προχωρημενη εγκυμοσυνη ας πουμε της κοπελας που δε μπορει να διακοπει,και πρεπει να καταληξει σε γαμο αυτη η σχεση,ειδικα αν ειναι της Εκκλησιας ανθρωποι,στη περιπτωση που το ζευγαρι δε σκεφτονταν κατι τετοιο αμεσα.......δεν βαζω μια κανη απο 357 μαγκνουμ στο στομα καλυτερα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sexyfoot

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 12
  • -Έλαβε: 6
......δεν βαζω μια κανη απο 357 μαγκνουμ στο στομα καλυτερα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



 :thumbsup1: :thumbsup1:  :clapping: :clapping: :clapping: