Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Περί γνωμών και ψήφων  (Αναγνώστηκε 1330 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Περί γνωμών και ψήφων
« στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 05:03:30 μμ »
Εν πάσει περιπτώσει, είπα κάτι και δεν είδα διαφωνία επί τούτου από τους υπόλοιπους, απλά μια φιλότιμη προσπάθεια υποστήριξης σου, χωρίς βέβαια να ήταν απαραίτητη

Κάνεις, (για άλλη μια φορά) πολύ μεγάλο λάθος.

Ο λόγος που δε θέλω να διαφωνήσω ανοιχτά, είναι διότι θα ξεφύγει το θέμα, θα βριστούμε (όχι μεταξύ μας - εννοώ γενικότερα στο φόρουμ), θα σβηστούν τα ποστ μας (και καλά θα κάνουν να σβηστούν) και δε θα βγει τίποτα γιατί είναι τουλάχιστον αφελές να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα μυαλά κάποιου.

Πάντως με αυτό που είπες υποβαθμίζεις τη γνώμη μου, τη δική μου και των υπολοίπων, προσπαθώντας να ''περάσεις'' την αντίληψη ότι υποστηρίζουμε κάποιον αποκλειστικώς επειδή τον συμπαθούμε.

ΕΓΩ προσωπικά υποστηρίζω αυτό που θεωρώ σωστό, κάτι που αποδεικνύεται περίτρανα από το πόσες φορές έχω διαφωνήσει σε πολλά ζητήματα με τα ίδια αυτά άτομα που άλλοτε συμφωνώ (όπως η μουσίτσα, ο ντίνος, ο φιτζ, ο Anubis και τόσοι άλλοι) και όπως και μαζί άλλοτε διαφωνούμε άλλοτε συμφωνούμε. Αν έχω κάνει λάθη σε πράγματα που έχω πει είναι επειδή δεν έκρινα σωστά καταστάσεις αλλά όχι επειδή συμπαθούσα ή δε συμπαθούσα κάποιον (πλην εξαιρέσεων που έχουν κερδίσει την πλήρη απόρριψη μου ως άτομα και μέλη αυτής της φετιχοπαρέας).

Ως προς το άλλο που είπες σαφώς και υπάρχει τρανή αντίφαση, δεν είναι δυνατόν να είσαι υπέρ της ελεύθερης έκφρασης και των ιδεών και ταυτόχρονα να τάσσεσαι υπέρ του συστήματος +,- ψήφων (πράγμα που ορθά καταργήθηκε κατ' εμέ και προσωπικώς δε χρησιμοποίησα ποτέ και για κανέναν).

Το μόνο που με λυπεί σ' αυτήν την περίπτωση Ντένις ξέρεις ποιο είναι? Το λέω και προς εσένα αλλά και γενικότερα: Δεν κάνεις καθόλου λόγο για το φαινόμενο αυτό όπου κάποια μέλη γράφουν με άμεσο σκοπό σαφώς να προκαλέσουν (δεν υπάρχει κανένα άλλο ΛΟΓΙΚΟ συμπέρασμα) και πετάνε μία ατάκα γεμάτη απέχθεια χωρίς να βάζουν το ρημάδι τους να σκεφτεί λίγο, ενώ δε συμμετέχουν ενεργά στο υπόλοιπο φόρουμ (ναι δεν είναι δυνατό από ΟΣΑ θέματα έχει το φόρουμ να θες να σχολιάσεις ΜΟΝΟ την ορθογραφία ενός μέλους - άρα ή δεν έχεις με τι να ασχοληθείς ή κάτι άλλο παίζει),

και δεν κάνεις λόγο καθόλου γι΄αυτό παρά μόνο κάνεις λόγο για το πόσο υποκειμενικές ή αντικειμενικές είναι οι δικές μας γνώμες.

Το άσχημο σε αυτό είναι ότι άθελά σου, ουσιαστικά συμφωνείς με τη συμπεριφορά αυτήν των μελών που περιέγραψα στην παραπάνω παράγραφο.

Δε στο γράφω για να απαντήσεις σε κάτι, απλώς σκέψου λίγο όσα έγραψα.. σκέψου το τελολογικά.

Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος DENIS

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1619
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 135
  • -Έλαβε: 217
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 06:54:22 μμ »
Φίλε μου,

Το γεγονός και μόνο ότι αποφασίζεις να φτιάξεις thread για να ασχοληθείς μαζί μου μου δίνει πολλούς πόντους και σε ευχαριστώ που με υπολογίζεις τόσο πολύ. Ας περάσουμε στα επι μέρους:

Μου τονίζεις ότι κάνω για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ λάθος, πράγμα που δείχνει ξεκάθαρη προσπάθεια πικαρίσματος. Δεν κερδίζεις τίποτα στον διάλογο. ;)

Λες ότι υποβαθμίζω τη γνώμη σου ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΓΝΩΜΗ. Όσο για τους άλλους συμφορουμίτες, δεν υποβαθμίζω καθόλου τη γνώμη τους. Θεωρώ όμως ότι η ανάγκη ενίσχυσης του φίλου τους υπερισχύει της ανάγκης τους για κάποιο ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ σχόλιο. Θεμιτό, παρασύρομαι κι εγώ πολλές φορές στην πραγματική ζωή.

Συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι αντιφάσκω, λες και απ' το ένα αυτί σου μπήκε και απ' το άλλο σου βγήκε αυτό που είπα. Δεν είμαι υπέρ της φίμωσης, αλλά ταυτόχρονα είμαι ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ. Ό,τι λέμε αλλά και ο τρόπος που το εκφράζουμε δημόσια, ΠΡΕΠΕΙ να κρίνεται. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ. Στο ίδιο θέμα, αναφέρεις τι έκανες ΕΣΥ, εν προκειμένω ότι δεν χρησιμοποπίησες ποτέ το +/- . Γιατί το ανέφερες, λες και είσαι η αυθεντία και πρέπει να ακολουθούμε και οι υπόλοιποι;; Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνεις, αλλά εκφράζεις πάντα μια έντονη εγωπάθεια και κομπορρημοσύνη.

Με φωτογραφίζεις ότι δεν συμμετέχω ενεργά στο φόρουμ και ότι πετάγομαι μόνο για να κράξω μέλη, συνεπώς δεν έχω με τι να ασχοληθώ... Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα μηνύματά μου από το 2008 μέχρι και σήμερα για να σιγουρευτείς περισότερο... Μα τι λες;;;;; Απλά ρε φιλαράκο, δεν γουστάρω ΝΑ ΜΟΝΟΠΟΛΩ το φόρουμ, να ασχολούνται διαρκώς με την πάρτη μου, να ζω και να αναπνέω για την κάλυψη της ανάγκης μου να μου δώσουν σημασία... Σου λέει κάτι;;... Εγώ δεν έχω με τι να ασχοληθώ; Άνεργος είμαι, το έχω πει. Έχω όμως κι άλλα ενδιαφέροντα.

Λες τέλος ότι συμφωνώ άθελά μου με τη συμπεριφορά των μελών που κράζουν και μόνο. Ποτέ δεν λέω κάτι στα τυφλά, χωρίς αιτιολόγηση και επιχειρήματα. Ξαναρίξε μια ματιά στα μηνύματά μου, αν και έχω αρκετές υποψίες ότι ποτέ δεν πολυπίστεψες αυτά που μου καταλόγισες... ;)

Σκέψου αυτά που σου έγραψα και τελεολογικά και νομοτελειακά και όπως αλλιώς εσύ νομίζεις. Α, προς Θεού, ούτε κι εγώ στο γράφω για να απαντήσεις...

Φιλικά!





Αποσυνδεδεμένος ffcrazy

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 2677
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 36
  • -Έλαβε: 26
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:15:43 μμ »
abc12 ανοιγεις νεο θεμα για να επιτεθεις στον denis αλλα σ ενοχλουν τα μελη που επιτιθενται??  :thinking:

Κατα δευτερον ανοιγεις νεο θεμα για να συζητησεις καποια προσωπικη σου διαφωνια με τον DENIS?   :unsure:

Αποσυνδεδεμένος Eccentric - HolyFuck

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1323
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 363
  • -Έλαβε: 28
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:47:31 μμ »

εκπληκτικά ενδιαφέρον, σοβαρά  :thumbsup1:
Mistake Not My Current State Of Joshing Gentle Peevishness For The Awesome And Terrible Majesty Of The Towering Seas Of Ire That Are Themselves The Milquetoast Shallows Fringing My Vast Oceans Of Wrath

Αποσυνδεδεμένος ffcrazy

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Μηνύματα: 2677
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 36
  • -Έλαβε: 26
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 08:55:03 μμ »
 :lol: :lol:

Υπο ποια εννοια Eccentric - HolyFuck? Εδω ελεγα να το κλειδωσω..

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:00:20 μμ »
abc12 ανοιγεις νεο θεμα για να επιτεθεις στον denis αλλα σ ενοχλουν τα μελη που επιτιθενται??  :thinking:

Κατ' αρχάς που βλέπεις την επίθεση?  :thinking: ομολογώ δεν κατάλαβα

Κατα δευτερον ανοιγεις νεο θεμα για να συζητησεις καποια προσωπικη σου διαφωνια με τον DENIS?   :unsure:

Κατά δεύτερον από πότε ένα ζήτημα που το έχουμε συζητήσει πολλές φορές, για τις ψήφους και το σύστημα +,- και γενικότερα για το ζήτημα ''λέω/απαντάω σε μία γνώμη/άποψη που υποστηρίχθηκε δημόσια και που αφορά το φόρουμ, επίσης δεν το κατάλαβα.

Τα υπόλοιπα, τα κατάλαβα πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Eccentric - HolyFuck

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1323
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 363
  • -Έλαβε: 28
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:04:25 μμ »
@ffcrazy
Υπό την έννοια ότι (επιτέλους) κάποιοι δίνουν ρέστα όπως τον παλιό καλό καιρό  ;D ;D
(χωρίς τις ακρότητες βέβαια)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:32:54 μμ από Eccentric - HolyFuck »
Mistake Not My Current State Of Joshing Gentle Peevishness For The Awesome And Terrible Majesty Of The Towering Seas Of Ire That Are Themselves The Milquetoast Shallows Fringing My Vast Oceans Of Wrath

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:04:45 μμ »
Λες ότι υποβαθμίζω τη γνώμη σου ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΓΝΩΜΗ. Όσο για τους άλλους συμφορουμίτες, δεν υποβαθμίζω καθόλου τη γνώμη τους. Θεωρώ όμως ότι η ανάγκη ενίσχυσης του φίλου τους υπερισχύει της ανάγκης τους για κάποιο ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ σχόλιο. Θεμιτό, παρασύρομαι κι εγώ πολλές φορές στην πραγματική ζωή.

Την εξέφρασα. Θα σου στείλω πμ όταν προλάβω να με καταλάβεις.

Άνοιξα νήμα επειδή ξέρω πρώτον ότι συζητάς (με το σκοπό της συζήτησης δλδ. και όχι επίθεσης) και δεύτερον για να μην κατηγορηθώ ότι συζητάω στο ''τι σκέφτεσαι'' ζητήματα που αφορούν το φόρουμ.

Δλδ. λάθος, λάθος και λάθος, καταλαβαίνω εκ των υστέρων το γιατί.

Φιλικά.

Με φωτογραφίζεις ότι δεν συμμετέχω ενεργά στο φόρουμ και ότι πετάγομαι μόνο για να κράξω μέλη, συνεπώς δεν έχω με τι να ασχοληθώ...

Ντένις προς θεού δεν έλεγα για εσένα..άλλο εννοούσα, καμμία σχέση, ειλικρινά.


Αποσυνδεδεμένος monica

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Forced Socks Smelling
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2389
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 123
  • -Έλαβε: 162
Απ: Περί γνωμών και ψήφων
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 10:15:33 μμ »


Το μόνο που με λυπεί σ' αυτήν την περίπτωση Ντένις ξέρεις ποιο είναι? Το λέω και προς εσένα αλλά και γενικότερα: Δεν κάνεις καθόλου λόγο για το φαινόμενο αυτό όπου κάποια μέλη γράφουν με άμεσο σκοπό σαφώς να προκαλέσουν (δεν υπάρχει κανένα άλλο ΛΟΓΙΚΟ συμπέρασμα) και πετάνε μία ατάκα γεμάτη απέχθεια χωρίς να βάζουν το ρημάδι τους να σκεφτεί λίγο, ενώ δε συμμετέχουν ενεργά στο υπόλοιπο φόρουμ (ναι δεν είναι δυνατό από ΟΣΑ θέματα έχει το φόρουμ να θες να σχολιάσεις ΜΟΝΟ την ορθογραφία ενός μέλους - άρα ή δεν έχεις με τι να ασχοληθείς ή κάτι άλλο παίζει),

abc12 την εμπαθεια και τις κακοβουλες βολες κριτικες δεν θα τις αποφυγεις ποτε...Ειναι καταλοιπα πολλων παραγοντων.....



Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...