Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...  (Αναγνώστηκε 4248 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 10:16:36 μμ »
τασε παιδι μου....να προσεχεις...γτ με τετοια παρακινδυνευμενα γαμησια μπορει να πεσουν σε κωμα τα @@ σου...

και δε το λεω ειρωνικα ... :unsure:

Δεν παθαινω τιποτα μουσιτσα, ειμαι εκπαιδευμενος. Τωρα κατι αλλοι που θελουν την παμελα αντερσον για να τους σηκωθει καλυτερα να απεχουν απο αυτα.   :crazy0:
Είμαι των (κατω) άκρων

mousitsa

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 10:22:39 μμ »
Δεν παθαινω τιποτα μουσιτσα, ειμαι εκπαιδευμενος. Τωρα κατι αλλοι που θελουν την παμελα αντερσον για να τους σηκωθει καλυτερα να απεχουν απο αυτα.   :crazy0:

αμα δεις την παμελα πως εγινε.....αστα να πανε.... :no:

πανε οι εποχες μπειγουοτσ.... :yucky:

χωρις βλεφαριδα....μεηκαπ....και γενικα το σπατουλαρισμα....θα πεις...καλα  συνομηλικη της γιαγιας μου ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Footsmell

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 5
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 10:23:35 μμ »
αμα δεις την παμελα πως εγινε.....αστα να πανε.... :no:

πανε οι εποχες μπειγουοτσ.... :yucky:

χωρις βλεφαριδα....μεηκαπ....και γενικα το σπατουλαρισμα....θα πεις...καλα  συνομηλικη της γιαγιας μου ειναι?
οτι πρεπει για τον Τασο.  ;D
Not Even Death Can Separate Us From Those We Love.

Αποσυνδεδεμένος Lucky Luke

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 16866
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 542
  • -Έλαβε: 21274
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 10:28:43 μμ »
Σκεφτηκα να ανοιξω ενα θεμα οπου να λεει ο καθενας ποια ειναι η χειροτερη που εχει πηδηξει ποτε.

Επισης ποσο challenging θεωρειτε να πηγαινετε με απωθητικες γυναικες που πολλοι δε θα μπορουσαν. Εμενα προσωπικα με εξιταρει πολυ.


Λοιπον ξεκιναω εγω. Η χειροτερη που ειχα παει ηταν 35-40 χρονων με ασπρομαυρα μαλλια, πρωην παχυσαρκη με απλετο δερμα να κρεμεται σα σακουλα ενω τα ζαρωμενα βυζια της κοιταγαν το πατωμα και επισης με μια φατσα η οποια αν και φαινοταν νεα ηταν εξτρα αντικαβλε. Παρολαυτα την πηδηξα κανονικοτατα  ;D

είσαι περιπτωσάρα  :lol: :lol: :lol:

κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα στον  :dick: αλλά σίγουρα οχι στον δικό μου


Αποσυνδεδεμένος monica

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Forced Socks Smelling
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 2389
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 123
  • -Έλαβε: 162
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 01:14:16 πμ »
Τασο υπαρχουν και οι κατεστραμμενες τσοντες γιατι δεν εποφελεισαι απο αυτο????? :p ;Dτουλαχιστον δεν θα ειναι βασανιστηριο για σενα...αφου λες οτι γουσταρεις και σε εξιταρουν τετοιες καταστασεις...αν και σε αυτες τις τσοντες παιζουν οι κατηγοριες κυριως για παχυσαρκες και για γριες.....Και επειδη η περιεργεια του ανθρωπου ειναι πολυ μεγαλη και εντονη ::) :p το εχω παρατηρησει αυτο, να πιανω τον εαυτο μου... να απορριπτω εξαρχης καποια πραγματα ακομα και ενα απλο θριλερ...να ξερω οτι θα ειναι εντελως αντιθετο στην αισθητικη μου και οτι το αποτελεσμα αυτης της τηλεοπτικης παρακολουθησης θα ειναι σιχαμαρα και αηδια και ομως  θα κατσω να το δω μονο απο περιεργεια... :confused: :confused:

Εβλεπα λοιπον με την παρεα μου μια μερα κατεστραμενες τσοντες :lol:....προφανως για να υπαρχουν αυτες οι τσοντες και για να γυριζονται τετοιους ειδους κατηγοριες θα απευθυνονται σε καποια μεριδα κοινου που την βρισκουν με το περιεχομενο τους η απλα θελουν να δειξουν οτι και οι ασχημοι οι χοντρες και οι γριες εχουν και αυτες ψυχη η απλα για να προκαλεσουν και να σοκαρουν....το θεμα ειναι ομως οτι οι παρτενερ δεν ειναι ατομα της ιδιας κατηγοριας να πεις ενταξει την βρισκουν μεταξυ τους λογω καποιων κοινων αλλα αντιθετα ειναι ατομα ακριβως το αντιθετο ακριβως στον αντιποδα δηλαδη αντρες ''τελειοι''ολο αυτο γιατι ομως σε τι αποσκοπει????εγω το βλεπω λιγο κομικωτραγικο....να βλεπεις μια 70 να την χυνει ο αλλος στην μαπα και να ξερογλυφεται να βγαζει την γλωσσα της εξω σαν λυσασμενη ρε παιδια μην της φυγει καμια σταγονα χωρις μασελα και να τις φορανε και σεξυ εσωρουχα πανω στο ρυτιδιασμενο κορμι της... :crazy0: :sfou:ιουουουουουουου!!!!!!αστο διαολο τι το θυμηθηκα..

Κατι τετοια σαρεσουν και σενα Τασο...να βλεπεις απο αυτες τις καταστραμμενες γυναικες οπως αποκαλεις να λιωνουν και να σε λιμπιζονται να σε βλεπουν σαν κατι το θεικο το απαγορευμενο που ειναι ευλογια γιαυτες εστω και αν σε αγγιξουν...γιατι μονο ετσι μπορω να ψυχολογησω αυτη σου την επιλογη...ειδικα με τα παραδειγματα που εφερες πρωην παχυσαρκη γρια με σαπισμενα δοντια..... ;D

Θα ηταν ενδιαφερον να μας πεις και τις αντιδρασεις αυτων των γυναικων πως συπεριφερονταν πως λειτουργουσαν πως ενιωθαν οτι ειχαν εσενα παρτενερ....

Τωρα οι λογοι που ανεφεραν μερικοι ως καταστραμενες γυναικες με καποιον ιδιωματισμο στην προφορα η λιγο πιο παχουλες καλυτερα να μην τις σχολιασω.....τουλαχιστον εμενα δεν μου φανηκαν καθολου γυναικες καταστραμμενες....καταστραμμενες θεωρω αλλες κατηγοριες...


Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...

Αποσυνδεδεμένος knight69

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • OK
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 820
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 14
  • -Έλαβε: 43
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 01:37:29 πμ »
Ωραίο νήμα. Καταλαβαίνω την ανδρική ψυχολογία της εξάσκησης στα δύσκολα. Οι γυναίκες δεν έχετε τέτοια ...τεχνικά ζητήματα γι αυτό απορείτε.
Λοιπόν πριν καμιά δεκαετία στο αεροδρόμιο σε καφετέρια μου την πέφτει μία χάλια. Απεριποίητη, κακοντυμένη, βρωμικούλα, ασχημούλα, όχι μεγάλη, αλλά μου την έπεσε χοντροκομμένα και επιτακτικά θα έλεγα. Δεν φαινόταν και 100% στα καλά της, συν του ότι έλεγε και μπαρούφες συνέχεια. Κανονικά δεν θα γύριζα ούτε να την κοιτάξω. Το επιτακτικό της ύφος όμως με διέγειρε κάπως και είπα να τεστάρω τον εαυτό μου. Παντός καιρού ένα πράγμα. Το κάναμε στα πεταχτά στις τουαλέτες. Και μετά όπου φύγει φύγει. Και καλά μη χάσω το αεροπλάνο.  λολ
Για έναν εναλλακτικό ερωτισμό.

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 10:12:52 πμ »
Τασο υπαρχουν και οι κατεστραμμενες τσοντες γιατι δεν εποφελεισαι απο αυτο????? :p ;Dτουλαχιστον δεν θα ειναι βασανιστηριο για σενα...

Στις τσοντες μπορεις να κλεψεις γιατι μπορει να την εχεις να παιζει και εσυ να μην κοιτας και να σκεφτεσαι κατι αλλο. Θελω fair play  :crazy0:
Δεν ειναι και βασανιστηριο ρε συ, δε σου πα οτι τις φιλαω και στο στομα  :w00t:


Κατι τετοια σαρεσουν και σενα Τασο...να βλεπεις απο αυτες τις καταστραμμενες γυναικες οπως αποκαλεις να λιωνουν και να σε λιμπιζονται να σε βλεπουν σαν κατι το θεικο το απαγορευμενο που ειναι ευλογια γιαυτες εστω και αν σε αγγιξουν...γιατι μονο ετσι μπορω να ψυχολογησω αυτη σου την επιλογη...ειδικα με τα παραδειγματα που εφερες πρωην παχυσαρκη γρια με σαπισμενα δοντια..... ;D

Αν και η αιτια να κανω κατι τετοιο δεν ειναι αυτη, σιγουρα αυτο που λες με βοηθαει στο να ανταπεξελθω.


Θα ηταν ενδιαφερον να μας πεις και τις αντιδρασεις αυτων των γυναικων πως συπεριφερονταν πως λειτουργουσαν πως ενιωθαν οτι ειχαν εσενα παρτενερ....

Τωρα αν σου πω οτι νομιζαν οτι ειναι και ωραιες θα με πιστεψεις?  :lol:

Η πρωτη βεβαια, η πρωην παχυσαρκη εβλεπα οτι γελαγανε και τα μουστακια της (μονο αυτα της ελειπαν) αλλα το επαιζε ναρκισσος δηλαδη ελεγε συνεχεια καλα λογια για τον εαυτο της. Οσο για το κρεμασμενο δερμα λιγη γυμναστικη λεει θελει

Τωρα η γρια μονο που δε μου πε οτι μου κανε χαρη που μου καθισε. Υποτιθεται υπηρχαν αλλοι που την παρακαλαγαν κατα τα λεγομενα της. Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη πηδηξα σχετικα ανετα



Τωρα οι λογοι που ανεφεραν μερικοι ως καταστραμενες γυναικες με καποιον ιδιωματισμο στην προφορα η λιγο πιο παχουλες καλυτερα να μην τις σχολιασω.....τουλαχιστον εμενα δεν μου φανηκαν καθολου γυναικες καταστραμμενες....καταστραμμενες θεωρω αλλες κατηγοριες...

Εννοειται ο ορος κατεστραμμενη οπως τον εβαλα απεχει πολυ απο το να ειναι απλα χοντρουλα.  Αλλα το νημα ειναι για να λεμε και τη χειροτερη που εχουμε παει ποτε.
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος podolagnos trellos

  • Νέος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 18
  • -Έλαβε: 2
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 11:14:38 πμ »
Δεν υπαρχει πραγμα οπως ασχημη γυναικα , υπαρχει μονο λιγη βοτκα.
Ρωσικό γνωμικο

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει.
Παραδοσιακο.

" Ινα λυχνία σβησθήσει, πάσα γυνή ομοία "
Διογένης ο Σινωπεύς (Κυνικός φιλόσοφος του 4. π.Χ. αι.)
str8 ποδολαγνος & proud for it

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 11:33:45 πμ »
^^ Δεν πινω αλκοολ  :)
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος podolagnos trellos

  • Νέος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 18
  • -Έλαβε: 2
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 11:35:00 πμ »
Η ιστορια πισω απο το γνωμικο του Διογενη

Τον καιρό που ο Διογένης ζούσε στην Κόρινθο, μεσουρανούσε εκεί η περίφημη εταίρα Λαΐς η Κορινθία. Ήταν τόσο όμορφη που κατά τον Προπέρτιο «όλη η Ελλάδα έλιωνε από πόθο μπροστά στην πόρτα της» ενώ ο Αρισταίνετος γράφει πως «τα στήθια της ήταν σαν κυδώνια» και κατά τον Αθήναιο πολλοί ζωγράφοι την είχαν ως πρότυπο. Δεν ήταν όμως μόνο πανέμορφη. Ήταν πολύ μορφωμένη, καλλιεργημένη, και πάμπλουτη. Φυσικά είχε σχέσεις με τους επιφανέστερους και πλουσιώτερους Έλληνες, που συνέρρεαν στην Κόρινθο για να τη γνωρίσουν (με τη βιβλική σημασία του ρήματος). Ανάμεσα στους «πελάτες» της ήταν και ο μαθητής του Σωκράτη Αρίστιππος, ιδρυτής της ηδονιστικής σχολής. Ο Αρίστιππος ήταν άνθρωπος ρεαλιστής και όταν κάποιοι του είπαν πως η Λαϊς δεν τον αγαπάει, αυτός απάντησε «Και τα ψάρια και το κρασί δε μ΄αγαπάνε αλλά εγώ τα απολαμβάνω». Ο Διογένης στην αρχή δεν έδινε καμιά σημασία στη Λαϊδα και όταν κάποιος φίλος του τον ρώτησε γιατί δεν την επισκέπτεται, αυτός απάντησε «ουκ ωνέομαι εγώ δεκακισχιλίων μίαν μεταμέλειαν», δηλαδή δεν αγοράζω με δέκα χιλιάδες δραχμές κάτι για το οποίο θα μετανοιώσω. Η Λαΐς, μαθαίνοντας το περιστατικό, πειράχτηκε και αποφάσισε να τιμωρήσει τον φιλόσοφο που καταφρονούσε τη γοητεία της. Κατάφερε να τον πλησιάσει και του υποσχέθηκε μιαν ερωτική νύχτα μαζί της, δωρεάν. Ο Διογένης, τι είχε να χάσει, συμφώνησε. Η Λαΐς όμως τον υποδέχτηκε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και στη θέση της βρισκόταν μια κακάσχημη υπηρέτριά της, από την οποία τελικά ο φιλόσοφος δέχτηκε τις θωπείες που του υποσχέθηκε η Λαΐς. Το άλλο πρωί διαπίστωσε το πάθημά του, το οποίο η εταίρα φρόντισε να το μάθει όλη η Κόρινθος. Ο Διογένης όμως απτόητος της ανταπέδωσε τα ίσα, λέγοντας «Λυχνίας σβεσθείσης πάσα γυνή Λαΐς» (δηλαδή, στο σκοτάδι όλες οι γυναίκες είναι ίδιες).
str8 ποδολαγνος & proud for it

Αποσυνδεδεμένος DENIS

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 1619
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 135
  • -Έλαβε: 217
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 11:55:30 πμ »
Πιστεύω ότι σημαντικό ρόλο παίζει το αναπτερωμένο σεξουαλικό ηθικό και κατ' επέκταση η απουσία ανασφαλειών που θα προκαλούσε το άγχος για την εικόνα σου σε άλλη περίπτωση. Με τέτοιες γυναίκες δεν σε νοιάζει καθόλου το πως θα φανείς, και έτσι δεν πρόκειται να επηρεαστεί η απόδοσή σου, ούτε η απόλαυσή σου. Φυσιολογικό. 

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 12:09:01 μμ »
Τωρα αν σου πω οτι νομιζαν οτι ειναι και ωραιες θα με πιστεψεις?  :lol:

Η πρωτη βεβαια, η πρωην παχυσαρκη εβλεπα οτι γελαγανε και τα μουστακια της (μονο αυτα της ελειπαν) αλλα το επαιζε ναρκισσος δηλαδη ελεγε συνεχεια καλα λογια για τον εαυτο της. Οσο για το κρεμασμενο δερμα λιγη γυμναστικη λεει θελει

Τωρα η γρια μονο που δε μου πε οτι μου κανε χαρη που μου καθισε. Υποτιθεται υπηρχαν αλλοι που την παρακαλαγαν κατα τα λεγομενα της. Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη πηδηξα σχετικα ανετα

Εγώ πάντως σε καραπιστεύω..

Πάω στοίχημα κιόλας, αν το παιζες του στυλ ''σε γουστάρω πολύ, είσαι το φως και η λιακάδα μου (υποθετικά λέμε έτσι, με τις περιγραφές σου θα ήταν δύσκολο να τα πεις όλα αυτά  :lol:''), θα στο έπαιζαν στην αρχή και λίγο δύσκολες, είναι μάλλον έμφυτο γυναικείο χαρακτηριστικό*


* ναι ξέρω θα πεταχτεί όπου να 'ναι κάποια και θα πει ...''μα δεν είναι όλες έτσιιιιιιι'' για να εξαιρέσει τον εαυτό της αλλά, έτσι είσαι και εσύ !  :biggrin1: :biggrin1:

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 12:27:36 μμ »
Εγώ πάντως σε καραπιστεύω..

Πάω στοίχημα κιόλας, αν το παιζες του στυλ ''σε γουστάρω πολύ, είσαι το φως και η λιακάδα μου (υποθετικά λέμε έτσι, με τις περιγραφές σου θα ήταν δύσκολο να τα πεις όλα αυτά  :lol:''), θα στο έπαιζαν στην αρχή και λίγο δύσκολες, είναι μάλλον έμφυτο γυναικείο χαρακτηριστικό*


* ναι ξέρω θα πεταχτεί όπου να 'ναι κάποια και θα πει ...''μα δεν είναι όλες έτσιιιιιιι'' για να εξαιρέσει τον εαυτό της αλλά, έτσι είσαι και εσύ !  :biggrin1: :biggrin1:

Oλες οι γυναικες ετσι ειναι φιλε.  Προσφατα ηταν καποια ομορφη που σχεδον μου την επεφτε, εκανε τα παντα για να την προσεξω. Μολις της ειπα οτι ειναι πολυ ομορφη και τα λοιπα και οσο εδειχνα οτι ψηνομαι σιγα σιγα αρχισε να χανει το ενδιαφερον της.

Και οσο πιο ασχημη ειναι καποια αυτο το χαρακτηριστικο γινεται πιο εντονο.

Το μυστικο σημερα ειναι να το παιζεις βεντετα ακομα και αν εισαι ασχημος, μονο ετσι σε προσεχουν.
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος NicolaJacuzzi

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • ...και τα...μυαλα στα.....καγκελα...!!!!
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 362
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 0
  • -Έλαβε: 31
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 12:45:52 μμ »
Το μυστικο σημερα ειναι να το παιζεις βεντετα

ΒΕΝΤΕΤΑ ?????



..σιγα μην το παιξεις και...


ΦΑΝΤΑΖΙΟ - ΡΟΜΑΝΤΖΟ... !!!


...και τα...μυαλα στα.....καγκελα...!!!!

Αποσυνδεδεμένος Seren|ty

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 23
Απ: H προκληση του να γαμας κατεστραμμενες γυναικες...
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 02:36:18 μμ »
Η ιστορια πισω απο το γνωμικο του Διογενη

Τον καιρό που ο Διογένης ζούσε στην Κόρινθο, μεσουρανούσε εκεί η περίφημη εταίρα Λαΐς η Κορινθία. Ήταν τόσο όμορφη που κατά τον Προπέρτιο «όλη η Ελλάδα έλιωνε από πόθο μπροστά στην πόρτα της» ενώ ο Αρισταίνετος γράφει πως «τα στήθια της ήταν σαν κυδώνια» και κατά τον Αθήναιο πολλοί ζωγράφοι την είχαν ως πρότυπο. Δεν ήταν όμως μόνο πανέμορφη. Ήταν πολύ μορφωμένη, καλλιεργημένη, και πάμπλουτη. Φυσικά είχε σχέσεις με τους επιφανέστερους και πλουσιώτερους Έλληνες, που συνέρρεαν στην Κόρινθο για να τη γνωρίσουν (με τη βιβλική σημασία του ρήματος). Ανάμεσα στους «πελάτες» της ήταν και ο μαθητής του Σωκράτη Αρίστιππος, ιδρυτής της ηδονιστικής σχολής. Ο Αρίστιππος ήταν άνθρωπος ρεαλιστής και όταν κάποιοι του είπαν πως η Λαϊς δεν τον αγαπάει, αυτός απάντησε «Και τα ψάρια και το κρασί δε μ΄αγαπάνε αλλά εγώ τα απολαμβάνω». Ο Διογένης στην αρχή δεν έδινε καμιά σημασία στη Λαϊδα και όταν κάποιος φίλος του τον ρώτησε γιατί δεν την επισκέπτεται, αυτός απάντησε «ουκ ωνέομαι εγώ δεκακισχιλίων μίαν μεταμέλειαν», δηλαδή δεν αγοράζω με δέκα χιλιάδες δραχμές κάτι για το οποίο θα μετανοιώσω. Η Λαΐς, μαθαίνοντας το περιστατικό, πειράχτηκε και αποφάσισε να τιμωρήσει τον φιλόσοφο που καταφρονούσε τη γοητεία της. Κατάφερε να τον πλησιάσει και του υποσχέθηκε μιαν ερωτική νύχτα μαζί της, δωρεάν. Ο Διογένης, τι είχε να χάσει, συμφώνησε. Η Λαΐς όμως τον υποδέχτηκε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και στη θέση της βρισκόταν μια κακάσχημη υπηρέτριά της, από την οποία τελικά ο φιλόσοφος δέχτηκε τις θωπείες που του υποσχέθηκε η Λαΐς. Το άλλο πρωί διαπίστωσε το πάθημά του, το οποίο η εταίρα φρόντισε να το μάθει όλη η Κόρινθος. Ο Διογένης όμως απτόητος της ανταπέδωσε τα ίσα, λέγοντας «Λυχνίας σβεσθείσης πάσα γυνή Λαΐς» (δηλαδή, στο σκοτάδι όλες οι γυναίκες είναι ίδιες).

Πολύ ωραίο αυτο, ευχαριστούμε! :)

Αβγ, εσύ δεν έχεις καμία ελεεινή;

Άντε να συνυσφέρεις λίγο αντί να μας βρίζεις εμάς τις γυναίκες! Δεν κάνεις και τίποτ άλλο....  :angyr:
You can't always get what you want... but if you try sometimes, you 'll get what you need.