Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: αφέντρες - σκλάβες 1-0  (Αναγνώστηκε 2333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 08:36:26 μμ »
Μιλάμε για κυριαρχία στο bdsm, στο d/s ή στο κρεβάτι γενικότερα ή σαν χαρακτήρες στην καθημερινή ζωή εκτός σεχ?

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 08:38:37 μμ »
Μιλάμε για κυριαρχία στο bdsm, στο d/s ή στο κρεβάτι γενικότερα ή σαν χαρακτήρες στην καθημερινή ζωή εκτός σεχ?

Για τη σεξοαλικη διεγερση λογικα. Στην εποχη μας δεν υπαρχουν σκλαβοι και αφεντες ετσι κι αλλιως
Είμαι των (κατω) άκρων

mousitsa

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 09:33:17 μμ »
τασο τωρα εσυ γινεσαι απολυτος..υπαρχουν σκλαβοι-ες κ αφεντες-ρες κανονικα..ανθρωποι που για εκεινους ειναι τροπος ζωης..καμια σχεση με λεφτα..lifestyle κτλ..

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 09:52:41 μμ »
τασο τωρα εσυ γινεσαι απολυτος..υπαρχουν σκλαβοι-ες κ αφεντες-ρες κανονικα..ανθρωποι που για εκεινους ειναι τροπος ζωης..καμια σχεση με λεφτα..lifestyle κτλ..

Lifestyle σε σχεση παντα με τη σεξουαλικη διεγερση ομως. Ολα γυρω απο εκει γυριζουν.  Αυτο ρωτησε νομιζω ο αβγ αν μιλαμε για το σεξ ή για την καθημερινοτητα. Στην καθημερινοτητα δεν υπαρχουν πια σκλαβοι πως να το κανουμε, υπαρχουν απλα υφισταμενοι, προισταμενοι.

Τα λεφτα δεν εχουν καμια σχεση. Οταν λεμε για αφεντρες δεν εννοουμε τις επαγγελματιες που δηλωνουν ετσι. Αυτες παιζει να μην εχουν και καμια επαφη με αυτο το πραγμα

Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος aeriko

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 528
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 6
  • -Έλαβε: 8
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 10:05:44 μμ »
δηλαδή φίλε μου, θεωρεις ότι δεν υπαρχουν αφεντρες στη καθημερινή ζωή, άρα και σκλάβοι?
την αφεντρα δε τη κάνει ουτε η γόβα στιλέτο ούτε το βινυλ ουτε το μαστιγιο!!!
αφεντρα τη κάνει ο τροπος λειτουργίας, συμπεριφορας, σκέψης, η αυτοπεποίθηση, ο δυναμισμός, η ψυχοσύνθεση γενικα!!! είναι εγκεφαλική λειτουργία!!! το ίδιο ισχύει και για τον σκλάβο!!!!
 και με βαση αυτή την οπτική γωνία, ο όρος αφεντρα και σκλαβος, δε χωρα στη σεξουαλική ζωή!!! είναι ρόλοι που απλά υποβοηθούν τη σεξουαλική διεγερση και την ηδονή!!! παιχνίδι δηλαδή!!!
ενω στη ζωή μια τετοια σχεση, είναι πολύ σοβαρή υπόθεση, συνειδητή σε κάθε περίπτωση!!! και πάντως όχι παιχνίδι!!!

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1
  • -Έλαβε: 1
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 10:12:29 μμ »
Πραγματικα δεν πιστευω οτι μπορει να βρεθει ευκολα αφεντρα η σκλαβα και το αντιστοιχο στους αντρες που να το εκδηλωνουν σε ολες τι φασεις της καθημερινοτητας και της ζωης τους.

οποιαδηποτε εκδηλωση νομιζω γινεται μονο στα σεξουαλικα πλαισια και αυτο κυριως σαν κατι το διαφορετικο κατι πιο πικαντικο στις προσωπικες στιγμες ενος ζευγαριου.
Το να πει καποια ειμαι αφεντρα η σκλαβα περισσοτερο δειχνει την χ,ψ απελευθερωση που εχει οσον αφορα το σεξ και τι προτιθεται να δοκιμασει στο κρεβατι.

υπαρχει εξαρση στο να εμφανιζονται αφεντρες επειδη περναει και το εκμεταλλευονται χρηματικα. και αφεντρες οχι με την εννοια της αφεντρας αλλα περισσοτερο της προσφορας των ποδιων ..

Αποσυνδεδεμένος abc12

  • *GF Pervert*
  • *****
  • The empty can rattles the most
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 9705
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 399
  • -Έλαβε: 681
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 10:12:35 μμ »
Αυτο ρωτησε νομιζω ο αβγ αν μιλαμε για το σεξ ή για την καθημερινοτητα. Στην καθημερινοτητα δεν υπαρχουν πια σκλαβοι πως να το κανουμε, υπαρχουν απλα υφισταμενοι, προισταμενοι.

u got that right!

θυμήθηκα κάποιον που είχε πει εδώ: αν θέλετε αφέντρα στην Ελλάδα, μπορείτε να παντρευτείτε μια ελληνιδα και καθαρίσατε..

θεός  :lol: :lol: (δε θυμάμαι ποιος ήταν)

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 05, 2013, 11:04:18 μμ »
δηλαδή φίλε μου, θεωρεις ότι δεν υπαρχουν αφεντρες στη καθημερινή ζωή, άρα και σκλάβοι?
την αφεντρα δε τη κάνει ουτε η γόβα στιλέτο ούτε το βινυλ ουτε το μαστιγιο!!!
αφεντρα τη κάνει ο τροπος λειτουργίας, συμπεριφορας, σκέψης, η αυτοπεποίθηση, ο δυναμισμός, η ψυχοσύνθεση γενικα!!! είναι εγκεφαλική λειτουργία!!! το ίδιο ισχύει και για τον σκλάβο!!!!
 και με βαση αυτή την οπτική γωνία, ο όρος αφεντρα και σκλαβος, δε χωρα στη σεξουαλική ζωή!!! είναι ρόλοι που απλά υποβοηθούν τη σεξουαλική διεγερση και την ηδονή!!! παιχνίδι δηλαδή!!!
ενω στη ζωή μια τετοια σχεση, είναι πολύ σοβαρή υπόθεση, συνειδητή σε κάθε περίπτωση!!! και πάντως όχι παιχνίδι!!!

ΑΚομα και να υπαρχουν καποιοι που το κανουν συνεχεια (τροπο ζωης), εγω ισχυριζομαι οτι αν τους ευνουχισεις, δε θα δινουν δεκαρα για ολα αυτα.   Αλλιως δε ξερω τι νοημα εχει, ο ανθρωπος παντα κανει κατι για να κερδισει κατι αλλο. (Εκτος αν εχει αναπτυχθει καποιο αισθημα απο πριν)
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος woohoo

  • Προχωρημένος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 2
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 03:14:17 πμ »
Αυτο συμβαινει εδω μεσα γιατι ειναι φετιχιστικο φορουμ αρρωστημενων μυαλων  :crazy0:  :sfou:

Που συμβαινει και εγω δεν το βλεπω?

Παντως εγω επειδη τη βρισκω με την υποτακτικοτητα ειχα καποια παιδικα τραυματα δηλαδη δημοσια ταπεινωση ή κακοποιηση (απο κολοπαιδα). Καποια χρονια μετα αρχισα να σκεφτομαι γυναικες να μου κανουν τα ιδια και ειχα στυση. Οποτε ισως σχετιζεται.
Γενικα εχω παρατηρησει οτι ο,τι με εκνευριζει γενικοτερα να μου κανουν στη ζωη μου, με γυναικες μπορει να με ερεθιζουν. Π.χ. με το τσιγαρο. Οταν καπνιζουν γυρω μου τα παιρνω ασχημα, αλλα αν ειναι μια γυναικα (που να τη βλεπω ερωτικα ή σαν αφεντρα) και μου πεταει τον καπνο με το ζορι με ερεθιζει

Σε μια μεγαλυτερη κλιμακα δεν νομιζω οτι ειναι μονο παιδικες εμπειριες, σαν αυτες που περιγραφεις, που εχουν δημιουργησει εναν τοσο μεγαλο αριθμο ανδρων με υποτακτικα kinks.

Στην αυξηση αυτη νομιζω πως ειναι πολυ πιθανο να ηταν σημαντικος παραγοντας και το πως αλλαξε ο ρολος της μητερας τα τελευταια ~50 χρονια. Απο οσο γνωριζω για τον δικο μου πατερα, η δικη του μητερα, δεν ηταν αυτη που τον επιτηρουσε ως παιδι αλλα ο πατερας του. Η συγχρονη ομως μητερα πλεον, βρισκεται σε μια πολυ πιο φιλικη σχεση με το παιδι της. Τονιζω την λεξη φιλικη, γιατι πλεον συζητουν ανοιχτα πολλα πραγματα, ακομα και για το σεξ. Οχι δεν εννοω απλως μια ενημερωση για τα σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα, αλλα γενικα για το πως τα παει το αγορι της με το αντιθετο φυλο. Απο μια αποψη λοιπον εχουμε μια γυναικα με την οποια το παιδι μοιραζεται τα ενοχα μυστικα του και επιτηρειται απο αυτην, ομως  ταυτοχρονα (και συγνωμη για την incoming καφριλα) δεν μπορει να την διεισδυσει με το πεος του.

Ισως, και ξαναλεω ισως (γιατι απλα κανω μια υποθεση), ετσι στο μυαλο του εφηβου εμφυτευται μια εικονα γυναικας ομοια με αυτην της αφεντρας.

Μπορει να λεω και βλακειες. Δεν εχω σπουδασει ψυχολογια η κατι παρομοιο. Απλα νομιζω οτι τα  περιστατικα των παιδιων που υφιστατο καποιου ειδους ηπιας κακοποιησης δεν ειναι αρκετα για να εξηγησουν τον τοσο μεγαλο αριθμο ανδρων με υποτακτικα kinks που υπαρχει σημερα, σε σχεση παντα με παλαιοτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2013, 04:44:21 πμ από woohoo »

Αποσυνδεδεμένος woohoo

  • Προχωρημένος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 2
Απ: αφέντρες - σκλάβες 1-0
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 03:25:02 πμ »

Κάθε άντρας , θέλει να παραδοθεί σε μια Γυναίκα και να τον κάνει ότι θέλει , να τον χρησιμοποιήσει όπως θέλει .

Παρολο που, απεναντι σε μια γυναικα (μιλωντας για σεξ παντα),  αυτο που λες με αντιπροσωπευει σχεδον πληρως (οχι και εντελως οτι θελει), το ''καθε αντρας'' απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα.

Μπορει να ειναι σημαντικα αυξημενοι αυτοι οι αντρες σε συγκριση με παλαιοτερα αλλα συνεχιζει να παραμενει ενα σχετικα μικρο ποσοστο. Αν οι αντρες που περιγραφεις εσυ ηταν η νορμα, τοτε δεν θα καθομασταν να μιλαμε κρυφα και ανωνυμα για αυτα σε φορουμς.

Η νορμα που συναντω εγω σε δικους μου κυκλους ειναι ''βαλε την γκομενα στα τεσσερα και γ@%!σε την''.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2013, 04:50:44 πμ από woohoo »