Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...  (Αναγνώστηκε 1811 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος guy123guy123

  • *GF Pervert*
  • *****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2382
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 1506
  • -Έλαβε: 148
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 04, 2014, 04:41:13 πμ »
Όσο δημοκράτης και αν είμαι σε αυτές τις καθημερινές καφρίλες το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η απειλή, θα της πεις ότι έχεις ένα ωραίο αεροβόλο που δεν εντοπίζονται οι σφαίρες και να δεις πως βάζει μυαλό. Είχα έναν αρχιμαλάκα που κάθε Σάββατο 5 η ώρα το πρωί μαρσάριζε με την κωλομηχανή του κάτω από το σπίτι μου ώσπου του είπα ότι θα βάλω 5 παιδιά να τον κάνουν και αυτόν και τη μηχανή αγνώριστους. Από τότε δεν πλησιάζει το σπίτι μου στο 1 χιλιόμετρο

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 09, 2014, 02:16:37 μμ »
Αυτοι θεωρουν τα ζωα καλυτερα απο τους ανθρωπους

Αυτο ειναι υποκειμενικη αποψη του καθενος.  Δεν υπαρχει καποια ανωτατη αρχη της φυσης που να εχει ορισει τον ανθρωπο καλυτερο απο τα αλλα ζωα οποτε ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει.  Το να χεσει ενα σκυλι στον δρομο ειναι ενοχλητικο για τον ανθρωπο. Ποσο ενοχλητικο ειναι ομως για τα σκυλια και τα υπολοιπα ζωα που ο ανθρωπος εχει καταστρεψει το περιβαλλον του πλανητη??

Με λιγα λογια θα επρεπε να μειωνεις τα αφεντικα τους και οχι τα σκυλια τα ιδια.
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος woofel

  • Ο παλιός είναι αλλιώς
  • ***
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 152
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 396
  • -Έλαβε: 2
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 13, 2014, 11:20:01 μμ »
Αυτο ειναι υποκειμενικη αποψη του καθενος.  Δεν υπαρχει καποια ανωτατη αρχη της φυσης που να εχει ορισει τον ανθρωπο καλυτερο απο τα αλλα ζωα οποτε ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει.  Το να χεσει ενα σκυλι στον δρομο ειναι ενοχλητικο για τον ανθρωπο. Ποσο ενοχλητικο ειναι ομως για τα σκυλια και τα υπολοιπα ζωα που ο ανθρωπος εχει καταστρεψει το περιβαλλον του πλανητη??

Με λιγα λογια θα επρεπε να μειωνεις τα αφεντικα τους και οχι τα σκυλια τα ιδια.

Τα πραγματα πανε πιο μακρυα. Οι ανθρωποι που αγαπουν υπερβολικα τα ζωα εχουν απογοητευτει απο τους ανθρωπους γι αυτο προτιμησαν τα ζωα. Ενταξει, αυτο το καταλαβαινω, αλλα, η αγαπη τους να σταματαει εκει που αρχιζουν τα δικα μου δικαιωματα, που δεν θελω να αναπνεω και να παταω τα περιττωματα τους, ουτε να μου επιτιθονται τα αδεσποτα και δεσποζομενα που βγαζουν χωρις λουρι.
Οσο για την καταστροφη του περιβαλλοντος εδω τα πραγματα μπλεκουν ακομη περισσοτερο.
Το περιβαλλον πρεπει να το προστατευουμε ουτως η αλλως για το δικο μας καλο, οχι ομως και να σταματαμε καθε προσπαθεια αναπτυξης, οπως οι οικολογοι που πηγαινουν στο ΣτΕ και λενε οτι οι ανεμογεννητριες τρομαζουν τα πουλια, την ωρα που η χωρα ειναι στο χειλος του γκρεμου.

Αποσυνδεδεμένος cockroach2

  • *GF Pervert*
  • *****
  • CRUSHED
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 2091
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 481
  • -Έλαβε: 118
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 14, 2014, 01:04:42 πμ »
Τα πραγματα πανε πιο μακρυα. Οι ανθρωποι που αγαπουν υπερβολικα τα ζωα εχουν απογοητευτει απο τους ανθρωπους γι αυτο προτιμησαν τα ζωα. Ενταξει, αυτο το καταλαβαινω, αλλα, η αγαπη τους να σταματαει εκει που αρχιζουν τα δικα μου δικαιωματα, που δεν θελω να αναπνεω και να παταω τα περιττωματα τους, ουτε να μου επιτιθονται τα αδεσποτα και δεσποζομενα που βγαζουν χωρις λουρι.
Οσο για την καταστροφη του περιβαλλοντος εδω τα πραγματα μπλεκουν ακομη περισσοτερο.
Το περιβαλλον πρεπει να το προστατευουμε ουτως η αλλως για το δικο μας καλο, οχι ομως και να σταματαμε καθε προσπαθεια αναπτυξης, οπως οι οικολογοι που πηγαινουν στο ΣτΕ και λενε οτι οι ανεμογεννητριες τρομαζουν τα πουλια, την ωρα που η χωρα ειναι στο χειλος του γκρεμου.

Τα δικαιωματα σου ποιος τα οριζει? Μηπως εσυ ο ιδιος?   Ειναι γελοιο μετα απο τα αισχη που εχει κανει η ανθρωποτητα, να βγαινεις και να λες οτι καταπατουνται τα δικαιωματα σου. Να βλεπεις μακροσκοπικα τα πραγματα οχι με παρωπιδες. Τα πραγματα ειναι απλα. Επειδη εισαι πιο ισχυρος γραφεις στα αρχιδια σου τα δικαιωματα των ζωων και ανεχεσαι την εκμεταλλευση τους.  Εισαι πεπεισμενος δε οτι η ζωη σου εχει μεγαλυτερη αξια, λες και το ορισε καποια ανωτερη δυναμη.
Και οχι αυτοι που αγαπουν τα ζωα δεν ειανι απαραιτητο να ειναι απογοηυμενοι απο τους ανθρωπους, απλα μπορει να ειναι πιο ενημερωμενοι, πιο σκεπτομενοι και πιο δικαιοι

Υ.Σ. Θα σου εδινα δικιο αν τα εβαζες ξεκαθαρα με τους ανθρωπους που δεν μαζευουν τις ακαθαρσιες
Είμαι των (κατω) άκρων

Αποσυνδεδεμένος Μιλφέιγ

  • *GreekFoot Fanatic*
  • *****
  • Μηνύματα: 857
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 227
  • -Έλαβε: 426
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 14, 2014, 11:08:09 πμ »
Ένα πρωινό χύσιμο αφιερωμένο στον cockroach εξαιρετικά! :)
Holding that gaze.
Holding...Holding...Holding...Until you drop yours.

Αποσυνδεδεμένος underherfeet

  • Μέγας ποδολάγνος
  • ****
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηνύματα: 251
    • Προφίλ
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 50
  • -Έλαβε: 70
Απ: Τι καφροι υπαρχουν τελικα...
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 14, 2014, 01:01:01 μμ »
Είναι άλλο θέμα η καφρίλα -πάει να πεί ο ατομικισμός και ο σταρχιδισμός - ορισμένων "φιλόζωων" (και μη) ,και άλλο το ζήτημα της καθαριότητας και της υγιεινής των κοινόχρηστων χώρων του αστικού ιστού εντός του οποίου ζούμε.
Στο πρώτο με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες.
Οσον αφορά το δεύτερο ,αν εστιάσουμε στο ζήτημα των ζωικών περιττωμάτων ,μην ξεχνάμε πως εκτός απο τα οικόσιτα ζώα ,για τα οποία την ευθύνη έχουν σαφέστατα οι ιδιοκτήτες τους ,υπάρχουν και τα αδέσποτα,σκυλια και γατιά.Υπάρχουν και τα περιστέρια που έχουν κατακλύσει κάθε γειτονιά.
Αυτών τα περιττώματα δεν ενοχλούν; Η μήπως ξέρουν να διαβάζουν τις πινακίδες για να αποφεύγουν τα πάρκα που "απαγορεύεται" η πρόσβασή τους;
Με αυτά τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή; Να τα φολιάσουμε ;
Αντί να αγανακτούμε με τα ζώα ας αγανακτήσουμε με την πολιτεία η τους δημοτικούς άρχοντες ,που εμείς εκλέγουμε,που δεν έχουν δημιουργήσει τις κατάλληλες δομές και υπηρεσίες για να αντιμετωπίσουν όσο καλύτερα γίνεται τα θέματα υγιεινής, αισθητικής και ασφάλειας που προκύπτουν απο την συνύπαρξη μας με τα υπόλοιπα ζωικά είδη.