Ξέχασες το κωδικό; Κάνε εγγραφή!



Αποστολέας Θέμα: Περι επαγγελματικής υποκρισίας  (Αναγνώστηκε 7932 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

wushi

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Περι επαγγελματικής υποκρισίας
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 17, 2008, 09:33:09 μμ »
Ας μου επιτραπεί αυτή τη φορά να κάνω απανωτό σχόλιο, αφού τώρα εμφανίστικε αυτό του commcosmos και είναι σημαντικό να απαντηθεί γιατί σίγουρα εκφράζει και άλλους.

Commcosmos λές “Δεν κάνεις κριτική για τον τρόπο που αυτοπαρουσιάζεται ούτε κάνεις συζήτηση για το αν αξίζει να είναι επαγγελματίας ή αν προσβάλει την νοημοσύνη σου/αισθητική σου.”

Σε πιο manual συμπεριφοράς είναι γραμμένο αυτό? Εκτός αυτού, άλλο αυτοπαρουσιάζομαι γενικώς και αορίστως και άλλο μπροστά σε συγκεκριμένο κόσμο. Είναι και που, σε ποιόν απευθύνεσαι όταν αυτο-τιτλοδοτείσε έτσι. Τι "Κυρία" με κεφαλαίο, "Με", "Μου" και "Εμένα" απέναντι σε κάποιον που ούτε BDSMικά συνδέεστε, ούτε σε θαυμάζει ως Αφέντρα ούτε σου έχει αφήσει περιθώριο να παρουσιάζεσαι κατ' αυτό τον τρόπο μπροστά του. Ή μιλάμε σοβαρά ή δουλευόμαστε. Κάποια πράγματα που κάνουν για το κρεβάτι, δεν πάνε στις συζητήσεις τις καθημερινές πως να γίνει τώρα. Αν κάποιοι τα δέχονται, σε αυτούς ναι. Στους υπόλοιπους από που και ως που? Ούτε αυτή μου η παρατήρηση αφορά την Εύα μόνο, θα το έλεγα σε οποιαδήποτε άλλη.

Και φυσικά, άλλο είναι το «με αφορμή όσα γράφτηκαν στο post “Goddess Eva”» και εντελώς διαφορετικό θα ήταν «με αφορμή την Εύα» ή «όσα ειπώθηκαν για την Εύα» οπότε ναι, εκεί όντως κάτι θα έτρεχε στα γύφτικα και πράγματι, κάποια φοράδα θα αφόδευε σε τίποτα αλώνια.
Εκτός αυτού, όταν λέμε «χώρος» δεν εννοούμε φόρουμ. Αν θέλουμε να πούμε φόρουμ, λέμε φόρουμ και όχι «χώρος». Και στον "χώρο" γενικώς ναί είναι αρκετές που πληρώνονται για να ασχοληθείς με τα πόδια τους, πολλές και οι περισσότερες γνωστές. Και δεν χρειάζεται με την έννοια "χώρος" να κοιτάζουμε μόνο την Ελλάδα, όπως προείπα η π.χ Taurea της Αγγλίας δεν παραμυθιάζει κόσμο υποτιμώντας τη νοημοσύνη του, τα λεει ειλικρινά, απλά και ίσως κυνικά, εξακολουθώντας όμως να είναι μέσα στο γενικότερο πνεύμα, δεν σε ξενερώνουν δηλαδή αυτά που γράφει κι ας μην έχουν σάλτσες. Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2008, 10:13:37 μμ από wushi »

Αποσυνδεδεμένος Fetish Goddess Eva

  • GF VIP Member
  • *****
  • Τhe Art of footfetish Domination
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηνύματα: 470
    • Προφίλ
    • SaMe Place Greek BDSM Dungeon * The Art of Female Domination
  • Χυσίματα
  • -Έριξε: 2
  • -Έλαβε: 6
Απ: Περι επαγγελματικής υποκρισίας
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 17, 2008, 11:24:26 μμ »
Αυτό θα πει κόλλημα!  :confused:
Domination is an Art and MUCH MORE than Latex, Handcuffs and Whips

vagelisPa

  • Επισκέπτης
  • Χυσίματα
  • -Έριξε:
  • -Έλαβε:
Απ: Περι επαγγελματικής υποκρισίας
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 17, 2008, 11:34:42 μμ »



wushi  & suckmykiss & kokas-footsnif εάν δεν το έχετε καταλάβει πλέον δεν κάνετε διάλογο για κάποιο θέμα και έχετε ξεφύγει...

Μπορείτε ελεύθερα και χωρίς κανείς να σας ενοχλεί να συνεχίσετε να ειρωνεύεστε... να χλευάζετε... να βρίζεστε... να τσακώνεστε... και να προσβάλετε ο ένας τον άλλο όσο θέλετε μέσω προσωπικών μηνυμάτων και όχι στην δημόσια συζήτηση.

Σε κάθε άλλη περίπτωση όποιος από εσάς και αν συνεχίσει το ίδιο τροπάριο... θα δεχθεί Προειδοποίηση ή και Ποινή.

Σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση  ::)


Προφανώς αυτό το μήνυμά μου δεν συγκίνησε κανέναν... κρίμα...

Αντί να αρχίσουμε να ρίχνουμε ποινές, οι οποίες κανονικά πρέπει να είναι αρκετές και προς αρκετούς, καλύτερα το θέμα να κλειδώσει για μερικές μέρες μέχρι να ηρεμίσετε...

 :lock: